شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 52363 | |

با هدف اجرای طرح‌های عمرانی و زیربنایی انجام می‌شود

گروه تجارت|

به موجب مصوبه مجلس به دولت اجازه داده شده با رعایت سقف مقرر در تبصره ۳ قانون بودجه سال ۱۳۹۵ کل‌ کشور تا مبلغ ۵ میلیارد دلار وام از روسیه برای طرح‌های تملک ‌دارایی‌های سرمایه‌یی اخذ کند. این خبر را رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران اعلام کرد.

غلامحسین شافعی در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی ضمن طرح مطالب فوق با بیان اینکه وام دریافتی از روسیه صرفا برای طرح‌های تملک‌ دارایی‌های سرمایه‌یی امور زیربنایی و تولیدی پیوست شماره یک قانون بودجه کل ‌کشور با اولویت انرژی‌های نو، هسته‌یی، نیرو، راه‌آهن، بزرگراه‌ها، سدها، شبکه‌های آبیاری و طرح‌های انتقال آب اختصاص می‌یابد، گفت: طرح‌های موضوع بند یک با پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور به تصویب هیات وزیران می‌رسد.

شافعی ادامه داد: نحوه اعمال حساب وام دریافتی، تعیین مدت بازپرداخت و میزان سهم ساخت داخلی و سایر شرایط وام به پیشنهاد مشترک وزارت امور اقتصادی و دارایی، بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه کشور به تصویب هیات وزیران می‌رسد.

رییس اتاق ایران همچنین با عنوان اینکه رییس بانک ملت ایران در استانبول گفته است، مبادله حواله‌های ارزی به لیر و یورو بین ایران و ترکیه بدون مشکل انجام می‌شود، بیان کرد: هم‌اکنون انجام عملیات بانکی سوییفت، صدور و مبادله حواله‌های ارزی به لیر و یورو بین ایران و ترکیه بدون مشکل درحال انجام است اما موانع جزیی موجب کندی تحرک در گردش مالی است. شافعی همچنین اظهار کرد: در جریان سفر رییس کل بانک مرکزی به نپال برای شرکت در اجلاس روسای کل با موضوع «دسترسی خدمات مالی، ارائه و گسترش خدمات بانکی به آحاد جامعه» ایران رسما به عنوان میزبان و رییس دوره‌یی گروه منطقه‌یی سیانزا انتخاب شد.

شافعی با بیان اینکه تولید نفت ایران از 3.8میلیون بشکه در روز گذشته است، گفت: ایران می‌تواند بسته به نیاز بازار طی دو سه ماه آینده تولید خود را به چهار میلیون بشکه در روز برساند.

رییس اتاق ایران تصریح کرد: براساس اعلام نیاز پالایشگرهای لهستانی، این کشور اروپایی قصد دارد خود را به عنوان بزرگ‌ترین خریدار نفت ایران مطرح کند.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران