شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 3613 | |


ادامه روند نزولی قیمت طلا در بازارهای جهانی در سه‌ماه سوم امسال در حالی است که این فلز زرد همه افزایش قیمت خود در 6ماه نخست 2014میلادی را از دست داده است.

قیمت طلا که سال گذشته تحت تاثیر نگرانی سرمایه‌گذاران نسبت به متوقف‌شدن محرک پولی فدرال‌رزرو امریکا با کاهش 28درصدی روبه‌رو شده بود از ابتدای امسال با رشد نسبی مواجه شد ولی در سه‌ماه سوم 2014میلادی تقریبا همه افزایش قیمت خود از ابتدای سال را از دست داده است.

به گزارش سایت طلا به نقل از رویترز، قیمت طلا از ابتدای امسال تاکنون تنها 0.7درصد رشد داشته است و به نظر می‌رسد در صورت ادامه روند نزولی امسال هم قیمت طلا با کاهش بیشتری مواجه شود.

ادوارد میر تحلیلگر موسسه اف‌سی‌استون تاکید کرد که تجزیه‌و‌تحلیل تکنیکال نشان می‌دهد که قیمت طلا تحت فشار بیشتری خواهد بود و درصورت کاهش بیشتر قیمت نباید هیجان‌زده شویم.

یک تحلیلگر بازار سیدنی استرالیا نیز تاکید کرد که قیمت طلا به‌شدت در برابر تحولات اخیر اقتصاد امریکا و تصمیمات بانک مرکزی اروپا آسیب‌پذیر بوده است. به نظر من سطح حمایتی اولیه قیمت طلا در شرایط کنونی 1200دلار و سپس 1180دلار خواهد بود.


رشد دلار، فروش طلا در بازارهای جهانی را افزایش داد

تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه‌گذاری اوربرایت فیوچرز تاکید کرد که ادامه روند صعودی ارزش دلار موجب شده تا سرمایه‌گذاران بیشتری اقدام به فروش ذخایر طلای خود کنند و این مساله قیمت طلا را تحت‌فشار قرار داده است.

به گزارش سایت طلا به نقل از بلومبرگ، سان یونگ گانگ تحلیلگر برجسته موسسه اور برایت فیوچرز تصریح کرد که در صورت ادامه روند صعودی ارزش دلار و اوراق قرضه دولت امریکا قیمت طلا با افت بیشتری روبه‌رو خواهد شد. براساس این گزارش قیمت طلا در حال ثبت نخستین کاهش خود در سه ماه جاری است و این در شرایطی است که افزایش ارزش دلار موجب کاهش چشمگیر تقاضای طلا شده است.

گرچه فدرال رزرو امریکا در نشست اخیر خود بر حفظ نرخ بهره در سطح کنونی تاکید کرده ولی این احتمال افزایش یافته است که فدرال رزرو زودتر از انتظارات کارشناسان و بازارهای بین‌المللی نرخ بهره را افزایش دهد.

به‌نظر می‌رسد انتشار آمارهای اقتصادی بیشتر در امریکا طی روزهای آینده تاثیر زیادی بر نوسانات قیمت طلا و ارزش دلار خواهد داشت.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران