شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 2699 | |

جدیدترین نظرسنجی کیتکو نیوز از کارشناسان اقتصادی و فعالان بازار طلا نشان می‌دهد که قیمت جهانی طلا در روزهای آینده با کاهش روبه‌رو خواهد شد.

به گزارش سایت طلا از 37 کارشناس اقتصادی 24 نفر در نظرسنجی جدید کیتکو نیوز شرکت کرده‌اند که از این تعداد نیز 5نفر به افزایش قیمت طلا رای داده‌اند.

براساس این گزارش 18 کارشناس‌ ارشد اقتصادی و فعال بازار بین‌المللی نیز اعلام کردند قیمت طلا در هفته پیش‌رو با کاهش روبه‌رو خواهد شد و یک نفر نیز پیش‌بینی کرد قیمت طلا در روزهای آتی با تغییر چندانی مواجه نمی‌شود. کارشناسانی که به کاهش قیمت طلا رای داده‌اند بر این باورند که ادامه روند صعودی ارزش دلار در بازارهای جهانی تاثیر زیادی بر افت بیشتر قیمت طلا خواهد داشت.

این ایده که فدرال‌رزرو امریکا نرخ بهره را زودتر از انتظارات افزایش خواهد داد نیز تاثیر زیادی بر کاهش چشمگیر قیمت طلا در روزهای گذشته داشته و این مساله می‌تواند موجب کاهش بیشتر قیمت طلا در هفته جاری شود.

کارشناسانی که به افزایش قیمت طلا در هفته جاری رای داده‌اند نیز معتقدند تنش‌های بین‌المللی به‌خصوص در اوکراین، سوریه و عراق می‌تواند موجب افزایش نسبی قیمت طلا شود.

مشاهده صفحات روزنامه

ارسال نظر

نظر کاربران