پول بدهید، تبلیغات نبینید

مالک میلیاردر توییتر اعلام کرد مدل اشترک گران‌تری معرفی می‌کند که تحت آن، کاربران این شبکه اجتماعی دیگر تبلیغاتی مشاهده نخواهند کرد.

پول بدهید، تبلیغات نبینید
۱۴۰۱/۱۱/۰۳ ۰۸:۱۰:۰۰
| | |

مالک میلیاردر توییتر اعلام کرد مدل اشترک گران‌تری معرفی می‌کند که تحت آن، کاربران این شبکه اجتماعی دیگر تبلیغاتی مشاهده نخواهند کرد.

به گزارش ایسنا، ایلان ماسک در توییتر اعلام کرد تبلیغات در توییتر بسیار زیاد و بزرگ هستند. اقداماتی برای رسیدگی به این مساله در هفته‌های آینده انجام خواهد شد اما وی به جزییات این اقدامات یا قیمت مدل اشتراک جدید اشاره نکرد.

ماسک از زمانی که توییتر را خریداری کرده است، به دنبال تغییر مدل کسب و کار این پلتفرم و کاهش اتکا به درآمد تبلیغاتی بوده است و در همین راستا، امیدهای زیادی به سرویس اشتراکی «توییتر بلو» بسته است. این شرکت تلاش می‌کند کاهش درآمد تبلیغاتی را که از زمان خریداری شدن توسط ایلان ماسک و نگرانی برندهای بزرگ از سیاست‌های مدیریت محتوای ایلان ماسک، به‌شدت افت کرده است، مهار کند. خود ماسک گفته است نمی‌خواهد این پلتفرم به یک جهنم‌دره رایگان برای همه تبدیل شود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، توییتر اخیرا ممنوعیت سه ساله برای تبلیغات سیاسی را لغو کرده است. وب‌سایت اینفورمیشن اوایل ماه میلادی جاری گزارش کرد توییتر از آغاز امسال، حدود ۴۰ نفر از دانشمندان و مهندسان دیتا که در بخش تبلیغات کار می‌کردند را اخراج کرده است.

ایلان ماسک همچنین چند روز پیش اعلام کرد توییتر الگوریتم «برای شما» را تغییر داده است زیرا حاوی توییت‌های زیاد از افرادی بود که کاربران دنبال نمی‌کردند. ماسک اعلام کرد توییتر پس از شکایت کاربران درباره مشاهده توییت‌های زیادی از افرادی که دنبالشان نکرده‌اند، الگوریتم تب «برای شما» را تغییر داده است.

اظهارات ماسک در پاسخ به توییت یک کاربر بود که گفته بود افراد، افت شدید نرخ تعامل با پستهایشان را گزارش کرده‌اند. ماسک گفت: به‌روزرسانی الگوریتم «برای شما»، حاوی توییت‌های زیاد از افرادی بود که کاربران دنبال نکرده بودند و این تغییر، معکوس شده است.

یک کاربر توییتر در پاسخ به توییت ماسک، نوشت: کاربرانی که پستها را پسند یا بازنشر می‌کردند، ناپدید شده‌اند. یک کاربر دیگر گفت: ویدئوهای تصادفی به زبانهای مختلف در فید برای شما مشاهده می‌کنند اما همه محتوا و مقالاتی که دنبال می‌کردند، ناپدید شده‌اند. کاربران دیگر هم گزارش کردند توییت‌های حساب‌هایی که دنبال می‌کنند، دیده نمی‌شود.

فیلترهای تب «دنبال کردن»، تنها توییت‌های حساب‌هایی را نشان می‌دهد که کاربر آنها را دنبال می‌کند. در حالی که «تب برای شما»، ترکیبی از توییت‌های توصیه شده توسط کاربرانی که افراد آنها را دنبال نمی‌کنند و همچنان از سوی حساب‌های دنبال شده را نمایش می‌دهد.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، کاربران می‌توانند در فید اصلی توییتر خود بین تب «برای شما» و دنبال کردن سوئیچ کنند. این تب‌ها جایگزین تب‌های قبلی با عنوان «خانه» (Home) و «جدیدترین» (Latest) شدند. توییتر اعلام کرده است این قابلیت در نسخه iOS عرضه شده است و به زودی در سایت توییتر و در نسخه اندرویدی توییتر موجود خواهد شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران