ایلان ماسک رکود بزرگ‌ترین ضرر مالی جهان را شکست/ برنارد آرنو در صدر فهرست پولدارترین‌های جهان

ایلان ماسک رکورد بزرگ‌ترین زیان و کاهش ثروت شخصی در تاریخ را شکست.

ایلان ماسک رکود بزرگ‌ترین ضرر مالی جهان را شکست/ برنارد آرنو در صدر فهرست پولدارترین‌های جهان
۱۴۰۱/۱۰/۲۲ ۱۹:۳۰:۰۰
| | |

ایلان ماسک، مدیرعامل توییتر، پایه‌گذار تسلا و شرکت فضایی اسپیس‌اکس، رکورد بزرگترین زیان و کاهش ثروت شخصی در تاریخ را شکست.

به گزارش فرارو، ماسک در بازه زمانی نوامبر ۲۰۲۱ تا دسامبر ۲۰۲۲ حدود ۱۶۵ میلیارد دلار از دست داده است که به عنوان رکورد در فهرست رکوردهای جهانی گینس ثبت شده است.

این اعداد بر مبنای اطلاعاتی است که مجله فوربس منتشر کرده است، اما گینس می‌گوید ابعاد زیان‌های مالی ماسک ممکن است بزرگ‌تر از این‌ها هم باشد.

این کاهش ۱۶۵ میلیارد دلاری در ثروت ماسک به دلیل افت ارزش سهام شرکت خودروسازی تسلا در پی خریداری شبکه اجتماعی-رسانه‌ای توییتر رخ داده است.

معامله ۴۴ میلیارد دلاری خرید توییتر، این ذهنیت را در میان بسیاری از سرمایه‌گذاران ایجاد کرد که تمرکز ماسک دیگر به اندازه کافی معطوف به تسلا نیست و همچنین تغییرات سریع و اظهاراتی که او درباره توییتر کرد بسیاری را در مقابل آقای ماسک قرار داد.در این مدت شرکت‌های خودروسازی دیگر مدل‌های پرفروشی را به بازار خودروهای الکتریکی عرضه کردند.

این رکورد پیشتر در اختیار ماسایوشی سان، سرمایه‌گذار زاپنی بود که در سال ۲۰۰۰ میلادی بیش از ۵۸ میلیارد دلار از دست داده بود.

حدود یک ماه پیش هم گزارش شد که با از دست دادن این حجم بزرگ از ثروت، ایلان ماسک از رتبه اول ثروتمندترین فرد جهان هم سقوط کرده و جای خود را به مالک گروه مد و پوشاک لویی‌ویتان داده است.

بنابر گزارش ماه دسامبر دو نشریه بلومبرگ و فوربس که دارایی‌های ثروتمندان جهان را گزارش می‌کنند اکنون برنارد آرنو، مدیرعامل شرکت محصولات لوکس لویی‌ویتان جای ایلان ماسک را در صدر فهرست پولدارترین‌های جهان می‌گیرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران