سقوط سود سامسونگ به پایین‌ترین رکورد ۸ ساله

برآورد مقدماتی سامسونگ الکترونیک نشان‌ می‌دهد سود این شرکت در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲، به میزان دو سوم کاهش یافته و به پایین‌ترین میزان در هشت سال اخیر سقوط کرده است.

سقوط سود سامسونگ به پایین‌ترین رکورد ۸ ساله
۱۴۰۱/۱۰/۱۷ ۰۹:۳۰:۰۰
| | |

برآورد مقدماتی سامسونگ الکترونیک نشان‌ می‌دهد سود این شرکت در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲، تحت تاثیر کاهش قیمت تراشه حافظه و تقاضای کمتر برای دستگاه‌های الکترونیکی، به میزان دو سوم کاهش یافته و به پایین‌ترین میزان در هشت سال اخیر سقوط کرده است.

به گزارش ایسنا، برآورد سود ضعیف از سوی سامسونگ که بزرگ‌ترین تولیدکننده تراشه حافظه در جهان به شمار‌ می‌رود و همچنین تولیدکننده بزرگ تلفن هوشمند و تلویزیون است، دورنمای تیره‌ای را برای نتایج مالی سه ماهه شرکت‌‌های فناوری دیگر ترسیم‌ می‌کند.

پس از اینکه سامسونگ اعلام کرد سود عملیاتی این شرکت کره جنوبی در فاصله اکتبر تا دسامبر، احتمالا ۶۹ درصد کاهش پیدا کرده و به ۴.۳ تریلیون وون (معادل ۳.۳۷ میلیارد دلار) در مقایسه با ۱۳.۸۷ تریلیون وون در مدت مشابه سال گذشته رسیده است، تحلیلگران پیش‌بینی کردند سود سامسونگ در سه ماهه نخست سال میلادی جاری، دوباره با کاهش روبرو خواهد شد.

سود سه ماهه برآورد شده از سوی سامسونگ، پایین‌ترین سود سه ماهه این شرکت از سه ماهه سوم سال ۲۰۱۴ به شمار می‌رود و ضعیف‌تر از برآورد تحلیلگران بوده است.

لی مین هی، تحلیلگر شرکت سرمایه‌گذاری و اوراق بهادار «بی‌ان‌کی» در این باره گفت: تمامی بخش‌های کسب‌و‌کار سامسونگ، دوران دشواری را داشتند اما این وضعیت برای بخش تراشه و موبایل، سخت‌تر بود.

سامسونگ در برآورد اولیه از درآمدهایش اعلام کرد درآمد سه ماهه این شرکت احتمالا ۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش پیدا کرده و به ۷۰ تریلیون وون رسیده است.

سامسونگ که چهارمین شرکت بزرگ آسیا از نظر ارزش بازار است، جزییات درآمد خود را ۳۱ ژانویه منتشر خواهد کرد.

افزایش نرخ‌های بهره و هزینه زندگی در جهان، به تقاضا برای تلفن‌های هوشمند و سایر دستگاه‌هایی که سامسونگ تولید‌ می‌کند و همچنین به نیمه‌رسانه‌هایی که این شرکت برای محصولات رقیبی نظیر آیفون تامین‌ می‌کند، ضربه زده است.

سود کسب‌و‌کار موبایل سامسونگ در سه ماهه چهارم که فروش تلفن‌های هوشمند به دلیل تقاضای ضعیف ناشی از مسائل اقتصاد کلان، کاهش پیدا کرد، دچار افول شد.

بر اساس گزارش رویترز، سامسونگ در اکتبر اعلام کرده بود که انتظار ندارد سرمایه‌گذاری‌های سال ۲۰۲۳ این شرکت تغییر چندانی پیدا کند. اما تحلیلگران می‌گویند سامسونگ این سابقه را دارد که کاهش تولید تراشه حافظه را اعلام نمی‌کند اما ممکن است سرمایه‌گذاری‌‌های خود را با به تاخیر انداختن آوردن تجهیزات یا از طریق راه‌های دیگر، تنظیم کند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران