دنیای فناوری

مایکروسافت اعلام کرد مشتریان سرویس ابررایانشی در اتحادیه اروپا‌ می‌توانند از ژانویه بخش‌هایی از داده‌هایشان را فراوری و ذخیره کنند.

۱۴۰۱/۰۹/۲۶ ۰۲:۴۱:۴۴
| | |

اقدام جدید مایکروسافت برای پیروی از قانون حفاظت از داده در اروپا

مایکروسافت اعلام کرد مشتریان سرویس ابررایانشی در اتحادیه اروپا‌ می‌توانند از ژانویه بخش‌هایی از داده‌هایشان را فراوری و ذخیره کنند. این بخشی از اقدام«مرزبندی داده» برای مشتریان منطقه است. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، اقدام چند مرحله ای«مرزهای داده اتحادیه اروپا» برای تمام سرویس‌های آزور، مایکروسافت ۳۶۵، دینامیکز ۳۶۵ و پلتفرم Power BI اجرا‌ می‌شود. از زمانی‌که اتحادیه اروپا قانون حفاظت از داده‌های عمومی (GDPR) را در سال ۲۰۱۸ میلادی ارایه کرده کسب و کارهای بزرگ به‌شدت نگران جریان بین‌المللی داده‌های کاربران هستند. این قانون از حریم خصوصی کاربران حفاظت‌ می‌کند. کمیسیون اتحادیه اروپا که بازوی اجرایی این منطقه است، تصمیم دارد با کمک پیشنهاداتی از حریم خصوصی کاربران اتحادیه اروپا که داده‌های آنها به امریکا منتقل‌ می‌شود، محافظت کند. جولی بریل مدیر ارشد حریم خصوصی مایکروسافت در این باره‌ می‌گوید: همزمان با فعالیت بیشتر در این پروژه متوجه شدیم باید از روشی چند مرحله استفاده کنیم. مرحله نخست داده‌های مشتریان است. در مراحل بعدی داده‌های ورود به حساب‌های کاربری، داده‌های سرویس‌ها و انواع دیگر اطلاعات در مرزها شامل قانون‌ می‌شوند. به گفته او دومین مرحله اجرای قانون تا پایان ۲۰۲۳ میلادی تکمیل‌ می‌شود و مرحله سوم نیز در ۲۰۲۴ پایان خواهد یافت. مایکروسافت دارای بیش از ‍۱۲ مرکز داده در سراسر کشورهای اروپایی از جمله فرانسه، آلمان، اسپانیا و سوییس است.

ممنوعیت استفاده از ‌تیک‌تاک در دستگاه‌های فدرال امریکا

سنای امریکا به اتفاق آرا، به لایحه ممنوعیت استفاده از اپلیکیشن اشتراک‌گذاری ویدیوئی ‌تیک‌تاک در همه تلفن‌ها و دستگاه‌های دولت فدرال امریکا رای داد. به گزارش ایسنا، این لایحه باید در مجلس نمایندگان امریکا پیش از اینکه کنگره برای پایان سال تعطیل شود، به تصویب برسد. لایحه مذکور که حامی اصلی آن جاش هالی، سناتور جمهوری‌خواه از ایالت میزوری بود، منعکس‌کننده نگرانی‌های سیاستمداران امریکایی نسبت به احتمال استفاده ‌تیک‌تاک و بایت دنس (شرکت مادر این اپلیکیشن) از اطلاعاتی است که کاربران امریکایی به اشتراک‌ می‌گذارند. سنا در کنگره قبلی، ممنوعیت مشابهی را تصویب کرده بود. جاش هالی در بیانیه‌ای گفت: ‌تیک‌تاک، اسب تروجان حزب کمونیست چین است. این اپلیکیشن یک ریسک امنیتی بزرگ برای امریکاست و تا زمانی که این کشور مجبور است روابطش با چین را به‌طور کامل قطع کند، جایی در دستگاه‌های دولتی ندارد. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران