شماره امروز: ۵۴۷

| | |

طبق اسنادی در دادگاه، گوگل قراردادهایی حداقل با ۲۴ توسعه‌دهنده بزرگ اپلیکیشن امضا کرده تا آنها را از رقابت با پلی استور (فروشگاه اپ خود) باز دارد.

اسناد عملکرد ضدرقابتی گوگل آشکار شد

طبق اسنادی در دادگاه، گوگل قراردادهایی حداقل با ۲۴ توسعه‌دهنده بزرگ اپلیکیشن امضا کرده تا آنها را از رقابت با پلی استور (فروشگاه اپ خود) باز دارد. به گزارش مهر به نقل از رویترز، یکی از این قراردادها با شرکت اکتیویژن بلیزارد به ارزش ۳۶۰ میلیون دلار بوده است. این اسناد در یک کپی از شکایت شرکت اپیک گیمز (تولید‌کننده بازی ویدئویی فورت نایت) رصد شده که نخستین‌بار در سال ۲۰۲۰ میلادی علیه گوگل ثبت شده است. اپیک گیمز در این شکایت غول فناوری امریکایی را به رفتارهای ضد رقابتی مرتبط با اندروید و پلی استور متهم کرده بود. گوگل و اکتیویژن به درخواست‌ها برای اظهارنظر درباره این اسناد پاسخی نداده‌اند. اما گوگل قبلاً اعلام کرده بود این شکایت بی‌اساس است.

ایلان ماسک در جست‌وجوی سکاندار برای توییتر

ایلان ماسک اعلام کرد انتظار دارد مدت زمانی که برای توییتر می‌گذارد را کاهش داده و مدیر جدیدی برای اداره این شرکت شبکه اجتماعی پیدا کند. به گزارش ایسنا، ماسک این اظهارات را در جلسه دادگاهی در دلاویر برای دفاع در برابر این ادعاها که بسته دستمزد ۵۶ میلیارد دلاری او در شرکت تسلا، بر مبنای اهداف عملکردی بوده که به راحتی حاصل شده و توسط هیات‌مدیره مطیع تصویب شده است، مطرح کرد. سرمایه‌گذاران شرکت تسلا به‌شدت نگران مدت زمان طولانی هستند که ماسک برای اداره توییتر اختصاص می‌دهد. مدیرعامل میلیاردر تسلا، دوشنبه هفته جاری اعلام کرد شب‌ها در دفتر مرکزی توییتر در سانفرانسیسکو کار کرده و به کار و خواب در این محل تا زمانی که این پلتفرم شبکه اجتماعی درست شود، ادامه خواهد داد. تمایل ماسک برای کار برای ساعت‌های طولانی در لحظه‌های بحران، بخش شناخته شده‌ای از برند اوست. اما غوطه‌ور شدن عمیق این میلیاردر در توییتر پس از خرید ۴۴ میلیارد دلاری جنجالی این شرکت شبکه اجتماعی که ماسک در مقطعی تلاش کرد آن را لغو کند، سرمایه‌گذاران تسلا را نسبت به ظرفیت او برای تمرکز به مسوولیتش به عنوان مدیرعامل ارزشمندترین شرکت خودروسازی جهان نگران کرده است. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران