شماره امروز: ۵۴۷

| | |

مقایسه گزارش جدید وزارت ارتباطات (سازمان رگولاتوری) از آخرین پیشرفت‌ها و ضریب نفوذ زیرساخت‌های ارتباطات کشور

پیشرفت شبکه 4G  و اتفاق عجیب در شبکه 2G  کشور

مقایسه گزارش جدید وزارت ارتباطات (سازمان رگولاتوری) از آخرین پیشرفت‌ها و ضریب نفوذ زیرساخت‌های ارتباطات کشور در بازه زمانی سه ماهه دوم سال جاری با سال قبل و به‌طور مشخص در شاخص ایجاد آنتن‌های BTS از سوی اپراتورهای موبایل کشور به ویژه آنتن‌های پیشرفته نسل 4، که نقش اساسی در ارتقای سرعت اینترنت، ایجاد عدالت ارتباطی و افزایش بهره‌وری در اقتصاد دیجیتال کشور دارد حاوی نکات جالبی است. به گزارش آی‌تی آنالیز، این آمار نشان می‌دهد که همراه اول همچنان و با اختلاف بیشترین تلاش، اقدام و سرمایه‌گذاری را در توسعه شبکه نسل 4 کشور داشته است. بر این اساس تعداد آنتن‌های نسل 4 و پیشرفته همراه اول از 16 هزار و 919 آنتن در سه ماهه دوم سال قبل، به عدد 18 هزار 325 سایت 4G  رسیده است و این اپراتور همچون سال‌های قبل پیشران ارتباطات کشور است.  بررسی این وضعیت در خصوص اپراتور دوم یعنی ایرانسل نیز نشان می‌دهد که تعداد سایت‌های نسل 4 این اپراتور در سال قبل از عدد 14 هزار و 827 آنتن در سه ماهه دوم سال جاری به 15هزار و 936 سایت رسیده است. به عبارت دیگر همراه اول در سال گذشته موفق به ایجاد 1406 سایت جدید 4G  شده است و ایرانسل نیز 1109 سایت نسل 4 ایجاد کرده است. به این ترتیب در این شاخص همراه اول 8درصد رشد و ایرانسل 7درصد رشد داشته است.

استقبال همراه اول از جام‌جهانی 2022 با 11 توپ طلا

همراه اول با هدف همراهی ملی‌پوشان فوتبال کشورمان در رقابت‌های جام‌جهانی 2022 قطر، طرح قرعه‌کشی جام‌جهانی خود را با فراخوان سراسری آغاز کرد. به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، همراه اول به مناسبت بیست و دومین دوره جام جهانی فوتبال، طرح ویژه جام جهانی خود را کلید زد که تمامی ایرانیان بتوانند از امروز 16 آبان تا پایان آذر 1401 با کسب امتیازات لازم، در آن شرکت کنند. جام جهانی فوتبال 2022 قرار است از 20 نوامبر تا 18 دسامبر (29 آبان تا 27 آذر 1401) به میزبانی قطر برگزار شود و در نخستین بازی روز 30 آبان، تیم ملی کشورمان با تیم انگلیس دیدار خواهد کرد. طرح قرعه‌کشی جام جهانی که به صورت امتیازی برگزار خواهد شد، شیوه‌های متنوعی را برای مشترکان همراه اول در راستای کسب امتیاز در نظر گرفته است تا شانس برنده شدن تمامی مشترکان افزایش یابد. در راستای اجرای این طرح سراسری «خرید و فعال‌سازی سیم‌کارت دایمی 200 امتیاز»، «خرید و فعال‌سازی سیم‌کارت اعتباری 50 امتیاز»، «خرید بسته مکالمه، دیتا، پیامک یا ترکیبی هر 10 هزار تومان 10 امتیاز»، «روشن کردن سیمکارت خاموش 50 امتیاز»، «پرداخت قبض هر 10 هزار تومان 10 امتیاز»، «خرید شارژ هر 10 هزار تومان 10 امتیاز» و «تبدیل سیمکارت به یوسیم 50 امتیاز» دارد. همچنین «نصب اپلیکیشن همراه من یا اوانو 50 امتیاز»، «تبدیل سیم‌کارت اعتباری به دایمی 100 امتیاز»، «ترابرد مشترکان دایمی از سایر اپراتورها 200 امتیاز»، «ترابرد مشترکان اعتباری از سایر اپراتورها 50 امتیاز» و «فعالسازی بسته ویژه قرعه‌کشی جام جهانی در باشگاه مشتریان 10 امتیاز» دارد.

قهرمانی تیم ملی کشتی فرنگی ایران در مسابقات جهانی با حمایت همراه اول

تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان با شکست میزبان رقابت‌های جهانی باکو در فینال، برای ششمین بار عنوان قهرمانی جهان را کسب کرد. به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان یکشنبه شب (۱۵ آبان ۱۴۰۱) با شکست دادن تیم میزبان در فینال جام جهانی 2022 در باکو، برای ششمین بار قهرمان جهان شد. فرنگی‌کاران ایران توانستند با شکست تیم‌های ترکیه (قهرمان پیکارهای جهانی سال 2022 صربستان) و قرقیزستان، جایگاه خود در فینال را تثبیت کنند و امشب توانستند کشتی گیران آذربایجانی را در خاک خود، شکست دهند و روی سکوی نخست قرار گیرند. شاگردان حسن رنگرز در وزن‌های 55، 60، 63، 67، 72، 77، 82، 87، 97 و 130 کیلوگرم در این دوره از رقابت‌ها به میدان رفتند و در پایان هم بر سکوی قهرمانی ایستادند. گفتنی است، تیم ملی کشتی فرنگی ایران تیم‌های ترکیه و قرقیزستان را به ترتیب با نتایج 6 بر 4 و 8 بر 2 شکست داد و در دور فینال آذربایجان را با نتیجه 5 بر 5 و با نتیجه فنی 22 بر 19 شکست داد. همراه اول به عنوان حامی رسمی تیم‌های ملی کشتی کشورمان، این موفقیت را به تمامی ایرانیان و ملی پوشان تبریک گفته است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران