شماره امروز: ۵۴۷

| | |

نماینده وزیر آموزش و پرورش در پروژه شاد ضمن بازدید از مرکز تخصصی مانیتورینگ این اپلیکیشن،

تقدیر نماینده وزارت

آموزش و پرورش از شاد بابت خلق جریان جدید یادگیری

نماینده وزیر آموزش و پرورش در پروژه شاد ضمن بازدید از مرکز تخصصی مانیتورینگ این اپلیکیشن، با اشاره به موقعیت‌های جذابی که توسط این زیست‌بوم فراهم شده، گفت: یکی از این نمونه‌ها «مسابقه ماه مجلس» است که جریان یادگیری را در قالب گیم پیش می‌برد.

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، علی باقرزاده مشاور و نماینده وزیر آموزش و پرورش در پروژه «شاد» صبح امروز سه شنبه 10 آبان 1401 به همراه جمعی از مدیران و مسوولان این وزارتخانه با حضور در مرکز مانیتورینگ تخصصی پلتفرم‌های دیجیتال همراه اول، ضمن آشنایی با زیرساخت و مباحث فنی این پروژه، در جریان آخرین آمار مرتبط و وضعیت کنونی آن در فضای آموزشی کشور قرار گرفتند که در این تور بازدید، علی اکبر حکمتی کیا نماینده همراه اول در پروژه شاد آنان را همراهی کرد.

هیات بازدیدکننده از این مرکز تخصصی مانیتورینگ پلتفرم‌های دیجیتال، پس از گذر از لاین مباحث شبکه‌ای و زیرساختی و همچنین ایمنی شبکه، به سگمنت «شاد» رسیدند و در جریان آمار 26 میلیون نصب، 11 میلیون کاربر فعال روزانه، 13 میلیون کاربر فعال هفتگی و همچنین 18 میلیون کاربر فعال ماهانه قرار گرفتند.

شاد به عنوان بزرگ‌ترین اپلیکیشن تعاملی کشور، پس از دوره قرنطینه کرونایی و به تعطیلی کشانده شدن مدارس، سریعا توسط همراه اول توسعه یافت و در اختیار نظام آموزشی کشور قرار گرفت تا تعامل دانش‌آموزان با فرآیند تعلیم و تربیت دچار وقفه نشود.

این بستر که اکنون به یکی از زیست بوم‌های بزرگ دیجیتال کشور تبدیل شده سریعا مورد توجه مخاطبان هدفش قرار گرفت و در بازه زمانی بسیار کوتاهی، جایگزین سیستم آموزش حضوری شد و اکنون با توجه به حضوری شدن مدارس، به بستر مکمل نظام تعلیم و تربیت تغییر رویکرد داده است.

علی باقرزاده پس از این بازدید در نشست هماهنگی و راهبری بین متولیان فنی و بهره‌برداران این پروژه، با تأکید بر اینکه دوره جدید شهروندی شکل گرفته است، اظهار کرد: به نظرم در نظام تعلیم و تربیتی، همچنان درگیر همان مدل سنتی و فیزیکی هستیم در صورتی‌که مخاطبان ما وارد اکوسیستم دیگری شده‌اند و باید به فکر حکمرانی جدید باشیم.

مشاور وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه خلأ کنونی منجر به سیاست‌گذاری از سمت دیگران در این فضای جدید شده است، گفت: مخاطبان ما اکنون شهروندان این اکوسیستم جدید هستند و با کمک عوامل فنی و توسعه‌دهنده شاد که با فضاها و ابزارهای جدید آشنا هستند، باید به فکر توسعه مدل حکمرانی باشیم.

وی ایجاد تغییرات جدی ساختاری در وزارت آموزش و پرورش در راستای تعهد به اکوسیستم جدید را الزامی دانست و با بیان اینکه مقوله سواد همچون سابق محدود به خواندن و نوشتن نیست، عنوان کرد: با توجه به مفاهیمی چون نو بیسوادی، باید درصدد اصلاح مدل‌های قبلی تعلیم و تربیتی باشیم زیرا فضای مجازی تمامی ارکان را دچار تحول کرده است.

باقرزاده خاطرنشان کرد: اهمیت این مبحث را در سخنان رهبری که فرمودند اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم، حتماً رییس فضای مجازی کشور می‌شدم؛ نیز می‌شود یافت.

نماینده وزیر آموزش و پرورش در پروژه شاد با اشاره به ظرفیت‌های این اپلیکیشن تصریح کرد: 

زیست بوم شاد موقعیت‌های خوب و جذابی در اختیار امر یادگیری قرار می‌دهد. یکی از این نمونه‌های ارزنده و قابل تقدیر «مسابقه ماه مجلس» است که جریان یادگیری را در قالب گیم پیش می‌برد که از مختصات اکوسیستم جدید است.

تأکید بر موضوع غنی‌سازی محتوای شاد، فتح بابی بر ارایه برنامه‌ها، پیشنهادات و راهکارهای حاضران و نمایندگان وزارت آموزش و پرورش در این جلسه شد.

برای ۷ ماه سال ثبت شد: 

رشد ۳۴ درصدی درآمد «همراه» با تحقق ۲۱،۸ هزار میلیارد تومانی

شرکت ارتباطات سیار ایران با ارایه گزارش عملکرد ۷ ماهه، درآمد ۲۱.۸ هزار میلیارد تومانی محقق کرد و با رشد ۳۴ درصدی نسبت به دوره مشابه قبل همراه شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت ارتباطات سیار ایران با سرمایه اسمی 4.7 هزار میلیارد تومانی، گزارش عملکرد مهر و 7 ماه سال مالی جاری را ارایه کرد.

بر این اساس، «همراه» در دوره مهر از کارکرد مشترکین خطوط دایمی و اعتباری، استفاده از امکانات شبکه توسط سایر شرکت‌های تلفن همراه (اتصال متقابل)، فروش خطوط جدید تلفن همراه و سایر بالغ بر 2.9 هزار میلیارد تومان درآمد داشت.

بیشترین درآمد کسب شده طی دوره مهر از کارکرد مشترکین خطوط اعتباری به میزان 1.4 هزار میلیارد تومان (معادل 51 درصد درآمد) و کارکرد مشترکین خطوط دایمی بالغ بر 1.03 هزار میلیارد تومان (معادل 36 درصد درآمد) بود.

این شرکت بورسی در عملکرد 7 ماهه بالغ بر 21.8 هزار میلیارد تومان درآمد شناسایی کرد و در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با رشد 34 درصدی روبرو شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران