شماره امروز: ۵۴۷

| | |

بازار تلفن هوشمند جهانی، تحت تاثیر مشکلات اقتصادی که مصرف‌کنندگان را واداشته است خریدهای غیرضروری مانند دستگاه‌های الکترونیکی شخصی را به تاخیر بیندازند، بدترین سه ماهه سوم را از سال ۲۰۱۴ سپری کرد.

خزان طولانی بازار جهانی تلفن هوشمند

بازار تلفن هوشمند جهانی، تحت تاثیر مشکلات اقتصادی که مصرف‌کنندگان را واداشته است خریدهای غیرضروری مانند دستگاه‌های الکترونیکی شخصی را به تاخیر بیندازند، بدترین سه ماهه سوم را از سال ۲۰۱۴ سپری کرد. به گزارش ایسنا، شرکت تحقیقات بازار Canalys‌ اعلام کرد فروش تلفن هوشمند در سراسر جهان، در مدت سه ماه منتهی به سپتامبر، ۹ درصد کاهش یافت و به کاهشی ادامه داد که کل سال ۲۰۲۲ وجود داشته است. روند نزولی تقاضا، احتمالا به مدت ۹ ماه دیگر ادامه پیدا خواهد کرد. افزایش نرخ بهره و قیمت‌های انرژی، امسال اعتماد مصرف‌کنندگان را متزلزل کرده و کندی اقتصاد و قرنطینه‌های کووید ۱۹ در چین، عامل مهمی در کاهش فروش تلفن هوشمند بوده است. سازندگان چینی نظیر شیائومی، ویوو و اوپو همگی امسال کاهش دو رقمی فروش را ثبت کرده‌اند و تنها آیفون اپل بوده که در برابر شرایط بازار منعطف مانده است. طبق آمار تخفیف‌ها و تبلیغ‌ها کمک کرد شرکت سامسونگ الکترونیکس که حضور چندانی در چین ندارد، برتری خود در بازار جهانی را با در اختیار داشتن ۲۲ درصد سهم، حفظ کند. اپل که سری ۱۴ آیفون را از سپتامبر روانه بازار کرد، سهم بازارش را به ۱۸ درصد افزایش داد اما شرکتهای اوپو و ویوو سهم کوچک‌تری نسبت به سال گذشته داشتند. بر اساس گزارش بلومبرگ، اگرچه اپل برنده اصلی سهم بازار در سه ماهه سوم بود، برنامه‌های افزایش تولید خانواده آیفون ۱۴ را لغو کرده است.

حذف اپ‌هایی که باتری و اینترنت گوشی‌ را خالی می‌کنند

بعضی اپ‌های مخرب با اجرای مخفی صفحات وب در پس زمینه، منجر به افزایش مصرف اینترنت و همچنین باتری گوشی‌تان می‌شوند. به گزارش دیجیاتو، محققان امنیتی به تازگی موفق به شناسایی فعالیت‌های مخرب در 16 اپ اندرویدی شده‌اند که منجر به تحلیه باتری دستگاه‌ها و همچنین مصرف بیش از حد معمول اینترنت می‌شود. حالا گوگل پلی این اپ‌ها را که در مجموع بیش از 20 میلیون دانلود داشته‌اند، حذف کرده است. طبق گزارش شرکت امنیتی مک‌آفی، این اپ‌ها در ظاهر عملکرد عادی مانند چراغ قوه، دوربین، خواندن کد QR و تبدیل واحد دارند. با این حال زمانی که این برنامه‌ها را باز کنید، شروع به دانلود کدهای اضافه می‌کنند که عملکرد مخرب آنها را در پی دارد. پس از دریافت این کدها، دستگاه‌های آلوده از طریق پلتفرم پیام‌رسان 

Firebase Cloud متعلق به گوگل، پیام‌هایی را دریافت می‌کنند که در حقیقت به آنها دستور می‌دهد صفحات وب خاصی را در پس زمینه باز کنند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران