شماره امروز: ۵۴۷

| | |

توییتر در حال بازبینی سیاست‌های خود پیرامون ممنوعیت دایمی کاربران است و احتمالا نظارت محتوا را مطابق با دیدگاه ایلان ماسک برای این پلتفرم شبکه اجتماعی انجام می‌دهد. به گزارش ایسنا،

سیاست‌های توییتر درباره ممنوعیت دایمی کاربران بازبینی می‌شود

توییتر در حال بازبینی سیاست‌های خود پیرامون ممنوعیت دایمی کاربران است و احتمالا نظارت محتوا را مطابق با دیدگاه ایلان ماسک برای این پلتفرم شبکه اجتماعی انجام می‌دهد. به گزارش ایسنا، ایلان ماسک در ماه مه مدت کوتاهی پس از توافق ۴۴ میلیارد دلاری برای خرید توییتر، وعده داده بود در شیوه‌های نظارت بر محتوا در این پلتفرم شبکه اجتماعی تغییراتی خواهد داد. ماسک که خود را حامی آزادی بیان می‌خواند، اعلام کرده بود ممنوعیت دایمی توییتر برای حضور دونالد ترامپ، رییس‌جمهور سابق امریکا را لغو خواهد کرد. با این حال، روزنامه فایننشیال تایمز اعلام کرد هر گونه تغییر سیاست بعید است زمینه را برای بازگشت ترامپ به توییتر فراهم کند زیرا توییتر قصد ندارد ممنوعیتهایی که برای نقض سیاست این پلتفرم در زمینه تحریک به خشونت صادر شده است را معکوس کند. بر اساس گزارش رویترز، کارمندان توییتر به بررسی موقعیتهایی خواهند پرداخت که احساس می‌کنند این پلتفرم ممکن است کاربران را برای تخلفات سبکتر مانند به اشتراک‌گذاری اطلاعات گمراه کنده، ممنوع کرده باشد.

فیسبوک و اینستاگرام در فهرست سازمان‌های تروریستی روسیه

مقامات روسیه متا (مالک فیسبوک و اینستاگرام) را به فهرست سازمان‌های تروریستی و افراطی اضافه کرده‌اند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بی‌بی سی، ممنوعیت مذکور از سوی سازمان مالی ناظر در روسیه (راسفین مانیتورینگ-Rosfinmonitoring) اعلام شده است. این دو پلتفرم به دلیل «روس‌هراسی» از مارس سال جاری میلادی در این کشور مسدود شده‌اند. این امر پس از آن انجام شده که متا اعلام کرد اجازه انتشار پست‌هایی مانند «مرگ بر روس‌های اشغالگر» را می‌دهد. هرچند متا بعداً از اقدام خود عقبنشینی کرد. از سوی دیگر این شرکت امریکایی خواستار تجدیدنظر در ممنوعیتش در روسیه شد اما دادگاهی در مسکو در ماه ژوئن این درخواست را رد کرد. البته ممنوعیت پلتفرم‌های متا در روسیه شامل واتساپ نشده است. متا اتهامات ترویج محتوای ضد روسی را رد کرده است. به نوشته اینترفاکس، قرار گرفتن روسیه در فهرست سازمان‌های افراطی بدان معنا است که بانک‌ها می‌توانند منابع مالی متا در این کشور را فریز کنند. کارزار میان شرکت‌های فناوری غربی و روسیه اکنون ماه هااست که ادامه دارد. این درحالی است که علاوه بر فیس بوک و اینستاگرام، توئیتر نیز در روسیه محدود شده است. فهرست سازمان‌های تروریستی «راسفین مانیتورینگ» شامل سازمان‌ها و افرادی می‌شود که اطلاعاتی در خصوص همکاری آنها در فعالیت‌های تروریستی یا افراطی وجود دارد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران