شماره امروز: ۵۴۷

| | |

بر اساس یکی از سندهای اتحادیه اروپا، رگولاتوری‌های ضد انحصار اتحادیه اروپا از شرکت‌های سازنده بازی‌های ویدئویی پرسیده‌اند که آیا نگران انحصارطلبی تازه مایکروسافت هستند

نگرانی اتحادیه اروپا از انحصارطلبی تازه مایکروسافت

بر اساس یکی از سندهای اتحادیه اروپا، رگولاتوری‌های ضد انحصار اتحادیه اروپا از شرکت‌های سازنده بازی‌های ویدئویی پرسیده‌اند که آیا نگران انحصارطلبی تازه مایکروسافت هستند یا خیر. به گزارش مهر به نقل از یواس‌نیوز، مایکروسافت شرکت اکتیویژن را خریداری کرده که یکی از غول‌های دنیای بازی‌های رایانه‌ای است و بیم آن می‌رود این خرید باعث جلوگیری از دسترسی رقبای مایکروسافت به بازی‌های پرفروش اکتیویژن بلیزارد، سازنده بازی «ندای وظیفه» شود. رگولاتورهای ضد انحصار اتحادیه اروپا قرار است تا ۸ نوامبر تصمیم اولیه را در مورد اینکه آیا با پیشنهاد خرید ۶۹ میلیارد دلاری اکتیویژن توسط مایکروسافت موافقند و آن را انحصارطلبانه نمی‌دانند یا خیر، بگیرند. در این سند همچنین پرسیده شده که آیا گنجینه داده‌های کاربران Activision به مایکروسافت مزیت رقابتی در زمینه توسعه، انتشار و توزیع بازی‌های رایانه‌ای و کنسولی می‌دهد یا خیر. این خرید برنامه‌ریزی شده، بزرگ‌ترین خرید در صنعت بازی‌های رایانه‌ای است و به مایکروسافت کمک می‌کند تا بهتر با شرکت‌هایی مانند سونی، تنسنت و غیره رقابت کند. انتظار می‌رود کمیسیون اروپا تحقیقاتی چهار ماهه را در این مورد آغاز کند و بر نگرانی‌های نظارتی در مورد این خرید مایکروسافت تأکید کند.

جریمه یک میلیارد یورویی اپل در فرانسه تخفیف یافت

یک دادگاه فرانسوی جریمه ۱.۱ میلیارد یورویی که علیه شرکت اپل برای رفتار ضدرقابتی تعیین شده بود را به ۳۷۲ میلیون یورو (۳۶۶.۳۱ میلیون دلار) کاهش داد. به گزارش ایسنا، جریمه اولیه از سوی دیده بان ضد انحصارطلبی فرانسه در سال ۲۰۲۰ علیه اپل برای رفتار ضد رقابتی که در قبال شبکه توزیع و خرده فروشی خود داشت، صادر شده بود. در آن زمان، این بزرگ‌ترین جریمه صادره از سوی این رگولاتور ضد انحصارطلبی بود که اعلام کرده بود اپل قیمتی را به فروشندگان تحمیل کرده تا مطابق با قیمت‌های این شرکت کالیفرنیایی در فروشگاه‌های خود یا در اینترنت باشد. دادگاه تجدیدنظر، اتهام وارده از سوی دیده‌بان ضدانحصارطلبی فرانسه مبنی‌بر اینکه اپل از وابستگی اقتصادی خرده فروشان به این شرکت سوءاستفاده کرده است را تایید کرد اما اتهام تبانی قیمت را لغو کرد. همچنین مدت زمان اتهام محدود کردن مشتریان عمده‌فروشی را کاهش داد. دادگاه تصمیم گرفت نرخ مورد استفاده برای محاسبه جریمه را پایینتر بیاورد. بر اساس گزارش رویترز، اپل اعلام کرده بود برای این تصمیم، درخواست تجدیدنظر خواهد کرد اما به میزان جریمه صادره از سوی دادگاه، اشاره نکرد. این شرکت امریکایی در بیانیه‌ای اعلام کرد هر چند دادگاه به درستی بخشی از تصمیم سازمان رقابت فرانسه را باطل کرد اما بر این باوریم که باید این تصمیم به‌طور کامل باطل شود و قصد داریم تقاضای تجدیدنظر کنیم. این حکم برای شیوه‌هایی است که بیش از یک دهه قبل اجرا‌ می‌شدند و حتی خود این سازمان فرانسوی قبول دارد که دیگر استفاده نمی‌شوند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران