شماره امروز: ۵۴۷

| | |

تیم کوک، مدیرعامل اپل در اظهاراتی، اعلام کرد در آینده، افراد به این فکر خواهند کرد که چطور بدون واقعیت افزوده زندگی می‌کردیم.

در آینده زندگی بدون واقعیت افزوده غیرقابل تصور می‌شود

تیم کوک، مدیرعامل اپل در اظهاراتی، اعلام کرد در آینده، افراد به این فکر خواهند کرد که چطور بدون واقعیت افزوده زندگی می‌کردیم. به گزارش ایسنا، تیم کوک در مصاحبه انحصاری با شبکه خبری بی‌بی سی، گفت: تصور می‌کند واقعیت افزوده (AR) و مفهوم متاورس، عمیق هستند. در آینده، افراد به این فکر خواهند کرد که چطور بدون واقعیت افزوده زندگی می‌کردیم. واقعیت افزوده، ترکیبی از محتوای دیجیتالی و دنیای واقعی است. یک مثال خیلی ساده، می‌تواند استفاده از گوشی برای مشاهده مبلمان مجازی در خانه پیش از خرید آنها باشد. متاورس مفهوم دنیاهای کاملا مجازی است و شرکتهای بزرگ فناوری، سرمایه‌گذاری بالایی در آن انجام می‌دهند به خصوص شرکت مِتا که نام برند خود را از فیس بوک تغییر داد تا اولویت جدیدش را منعکس کند. تیم کوک در این مصاحبه همچنین گفت: هنوز در بزرگ‌ترین شرکتهای فناوری جهان از جمله شرکت خودش، زنان به حد کافی حضور ندارند. وی اظهار کرد: فناوری بدون نیروی کار متنوع‌تر، نخواهد توانست به نزدیک آنچه می‌تواند دست پیدا کند، برسد. هیچ بهانه خوبی برای عدم حضور زنان در این حوزه، وجود ندارد. اپل به تازگی برنامه توسعه بنیانگذارانش برای موسسان و سازندگان اپلیکیشن زن در انگلیس را راه‌اندازی کرده است. مدیرعامل اپل گفت: تصور می‌کنم جوهر فناوری و تاثیر آن بر بشریت، به حضور زنان بستگی دارد. اگرچه شرکتهایی شامل اپل، پیشرفت‌هایی در زمینه تنوع نیروی کار داشته‌اند اما برای حوزه فناوری، بهانه‌های خوبی برای به‌کار نگرفتن زنان بیشتر وجود ندارد.

دلیل کاهش کیفیت ارتباطات تلفن همراه چیست؟

تجهیزات موسوم به تکرارکننده در بسیاری از نقاط به عنوان راهکاری برای حل مشکلات عدم پوشش تلفن همراه استفاده می‌شود اما اغلب این تجهیزات، غیرمجاز بوده و استفاده از آن تا شعاع چندصد متری باعث ایجاد تداخل و افت کیفیت ارتباط مشترکان می‌شود. به گزارش ایسنا، در سال‌های اخیر مشکلاتی مانند ضعف سیگنال و پایین بودن کیفیت پوشش شبکه تلفن همراه در برخی نقاط کور فضاهای ساختمانی مانند طبقات منفی، نواحی پرتراکم جمعیتی یا مناطق دورافتاده باعث استفاده بی‌رویه از دستگاه‌های تکرارکننده غیرمجاز تلفن همراه شده است. آن‌طور که کارشناسان اعلام می‌کنند، بیش از یک‌سوم تداخلات اپراتورهای تلفن همراه مربوط به تکرارکننده‌های غیرمجاز است و کاربران در برخی مناطق به دلیل عدم پوشش‌دهی تلفن همراه، اقدام به تهیه و نصب تکرارکننده‌های تلفن همراه از مبادی غیرمجاز و غیرمرتبط می‌کنند؛ به گفته کارشناسان، این موضوع نه تنها مشکل را حل نمی‌کند بلکه بعضاً باعث ایجاد اختلال در سایر فرستنده‌ها و کاهش یا قطع سرویس در مناطق دیگر نیز می‌شود. موضوعی که به تازگی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره آن تاکید کرده درصورت استفاده از تجهیزات تکرار‌کننده غیرمجاز و ایجاد اختلال در شبکه اپراتور تلفن همراه، بازرسان رگولاتوری براساس قانون استفاده از بی‌سیم‌های اختصاصی و غیرحرفه‌ای برای جمع‌آوری تجهیزات اقدام می‌کنند و با متخلفان طبق قانون برخورد خواهد شد. بنابراین مشترکان برای حل مشکل ضعیف بودن سیگنال یا کیفیت پایین دریافت سرویس از اپراتورهای تلفن همراه باید به سایت اپراتور خود مراجعه کنند و درصورت حل نشدن مشکل، شکایت‌های خود را در سامانه ثبت و پاسخگویی به شکایات رگولاتوری (۱۹۵) درج کنند تا شکایت آنها در سریعترین زمان بررسی و رسیدگی شود. در دی ماه سال گذشته اعلام شد که بیشترین تداخلات در باندهای فرکانسی ۹۰۰ و ۱۸۰۰ مگاهرتز و مربوط به تکرارکننده‌های غیرمجاز (repeater)، تقویت‌کننده‌های آنتن تلویزیون، رادیو شناسه (Radio Frequency Identification) و مسدودکننده‌هاست. با توجه به پایش و مانیتورینگ آنلاین و میدانی از طریق ماشین‌های پایش در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، شناسایی نقاط دارای تداخل فرکانسی و جمع‌آوری تجهیزاتی که عامل تداخل فرکانسی هستند از جمله اقدامات رگولاتوری برای رفع تداخلات داخلی است. نکته مهمی که وجود دارد تشعشعات ناشی از این دستگاه‌ها به دلیل غیر استاندارد بودن آن است که می‌تواند موجب اثرات مضر برای مردم شود؛ به همین دلیل به کاربران تلفن همراه همراه توصیه می‌شود در صورت عدم پوشش و آنتن‌دهی شبکه با هماهنگی اپراتور مربوطه و با توجه به مصوبه CRA-DEC۵۰۰۹-۱، درصورت لزوم اقدام به تهیه و نصب تکرار‌کننده استاندارد و مجاز کنند تا با مشکلات بعدی مانند توقیف دستگاه‌ها توسط ماموران سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مواجه نشوند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران