شماره امروز: ۵۴۷

| | |

دولت و بانک مرکزی هند از گوگل خواسته‌اند برای محدودسازی استفاده غیرقانونی از اپ‌های وام‌دهی دیجیتال در این کشور، اقدامات و کنترل‌های سختگیرانه‌تری انجام دهند.

کمک گوگل به دولت هند برای مقابله با اپ‌های غیرقانونی وام‌دهی

دولت و بانک مرکزی هند از گوگل خواسته‌اند برای محدودسازی استفاده غیرقانونی از اپ‌های وام‌دهی دیجیتال در این کشور، اقدامات و کنترل‌های سختگیرانه‌تری انجام دهند. به گزارش مهر به نقل از رویترز، به گفته چهار منبع معتبر، هرچند گوگل تحت قلمرو نظاری بانک مرکزی هند (RBI) قرار نمی‌گیرد، اما دولت این کشور و نهاد مذکور طی ماه‌های گذشته چندبار و طی جلساتی از این شرکت امریکایی خواسته‌اند کنترل‌های سختیگرانه‌تری برای اپ‌های وام‌دهی انجام دهد تا به حذف چنین نرم‌افزارهایی کمک کنند. رگولاتورهای هندی هم‌اکنون از شرکت‌ها و بانک‌های وام‌دهنده خواسته‌اند کنترل‌های بیشتری برای اپ‌های وام‌دهی غیرقانونی وضع کنند. این درحالی است که چنین اپلیکیشن‌هایی در دوران شیوع کرونا در این کشور آسیایی محبوب شده‌اند. همچنین رگولاتورهای این کشور تصمیم دارند گسترش اپ‌های وام‌دهی که اقدامات غیرقانونی انجام می‌دهند مانند دریافت نرخ سود و کارمزد بسیار زیاد که توسط بانک مرکزی تأیید نمی‌شود یا اپ‌هایی ناقض قوانین پولشویی و دیگر دستورات دولتی را محدود کنند. همچنین مقامات هندی از گوگل خواسته‌اند گسترش چنین اپلیکیشن‌های از طریق کانال‌های مختلف مانند وب سایت‌ها و شیوه‌های متفاوت دانلود را نیز محدود کند. این شرکت امریکایی نیز با توجه به شکایت‌های دریافتی از سازمان‌های دولتی اقداماتی را انجام می‌دهد.

نظارت سازمان تنظیم مقررات  بر میزان حجم مصرفی بسته‌ها

مدیرکل نظارت بر خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری اعلام کرد: حجم بسته‌های اینترنت اپراتورها در قالب بازدیدها و بازرسی‌های دوره‌ای و همچنین نظارت بر خط پایش می‌شود. به گزارش ایرنا، کاربران اینترنت در فضای مجازی به اینکه بسته‌های اینترنتی که آنها خریداری می‌کنند به سرعت به پایان می‌رسد، انتقاداتی را مطرح کردند. سید محمد امامی مدیرکل نظارت بر خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری به خبرنگار ایرنا گفت: حجم بسته‌های اینترنت اپراتورها در قالب بازدیدها و بازرسی‌های دوره‌ای و همچنین نظارت بر خط پایش می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران