شماره امروز: ۵۴۷

| | |

طبق گزارش یک هیات از مقامات هندی، باید یک سازمان رگولاتوری ایجاد شود تا بازی‌های آنلاین را براساس مهارت یا قمار بودن آنها دسته‌بندی کند.

هند بازی‌های رایانه‌ای را قانونمند می‌کند

طبق گزارش یک هیات از مقامات هندی، باید یک سازمان رگولاتوری ایجاد شود تا بازی‌های آنلاین را براساس مهارت یا قمار بودن آنها دسته‌بندی کند. به گزارش مهر به نقل از رویترز، همچنین این سازمان باید قوانینی برای مسدودسازی فرمت‌های ممنوع را اجرا و موضع سختگیرانه‌تری درباره وب‌سایت‌های قمار آنلاین اتخاذ کند. هیات مذکور شامل مقامات ارشد دولت نارندا مودی (نخست‌وزیر هند) است و از ماه‌ها قبل مشغول نوشتن قوانینی برای بخش بازی‌های رایانشی آنلاین کشور هستند. در این بخش سرمایه‌گذاران خارجی مانند «تایگر گلوبال» و «سکویا کپیتال» از استارت‌آپ‌های بازی رایانه‌ای «Drean11»  و «موبایل پرمیر لیگ» پشتیبانی می‌کنند که بین طرفداران کریکت محبوبیت زیادی دارند. این درحالی است که ارزش صنعت بازی رایانه‌ای هند از ۱.۵ میلیارد دلار در سال جاری میلادی به ۵ میلیارد دلار در ۲۰۲۵ میلادی می‌رسد و گزارش مذکور آینده احتمالاً مسیر آن در آینده را مشخص می‌کند. در این میان نگرانی‌هایی درباره اعتیادآور بودن بازی‌های رایانشی و عدم هماهنگی با قوانین کشوری، صنعت را دچار اختلال کرده است. دادگاه عالی هند معتقد است برخی بازی‌های رایانشی مهارت محور و قانونی هستند اما حداقل یک دادگاه ایالتی در این کشور بازی‌های طبقه‌بندی‌شده مبتنی‌بر شانس یا قمار را ممنوع کرده که البته این نوع اپ‌ها در بیشتر ایالت‌های کشور ممنوع هستند. براساس گزارش مذکور در پیش نویس قوانین مقامات خواستار ایجاد یک سازمان رگولاتوری جدید شده‌اند که زیرمجموعه وزارت فناوری اطلاعات هند باشد و وظیفه آن تعیین آن است که کدام بازی‌های رایانه‌ای به مهارت نیاز دارند و در مرحله بعد آنها باید از قوانین پیروی و آنها را اجرا کنند.

نتایج جست‌وجوی تیک‌تاک مملو از اخبار جعلی است

محققان در موسسه «نیوزگارد» طی گزارشی ادعا می‌کنند حدود ۲۰ درصد نمونه نتایج جست‌وجو برای موضوعات خبری مهم در شبکه اجتماعی تیک‌تاک اخبار جعلی است. به گزارش مهر به نقل از انگجت، به این ترتیب هرچند شبکه اجتماعی تیک‌تاک همچنان مشغول مبارزه با اخبار جعلی است، اما به نظر می‌رسد گستره این چالش وسیع‌تر از تصورات باشد. گسترش اخبار جعلی در این شبکه اجتماعی در موضوعات مختلفی از حمله روسیه به اوکراین گرفته تا واکسیناسیون کووید ۱۹ تا شورش ششم ژانویه ۲۰۲۱ توسط حامیان ترامپ در امریکا را شامل می‌شود. همچنین «نیوزگارد» در تحقیق خود متوجه شد تایپ کردن اصطلاحات برای جست‌وجوهایی ساده منجر به ظهور انبوهی از اخبار جعلی برای کاربر می‌شود. به عنوان مثال جست‌وجو با کلید واژه «تغییرات آب‌وهوایی» در تیک‌تاک مواردی مربوط به انکار این تغییرات را نشان می‌دهد. به گفته محققان نتایج جست‌وجو در این پلتفرم دو قطبی‌تر از گوگل هستند به‌طوری‌که جست‌وجو درباره انتخابات میان دوره مجلس امریکا از ۲۰ نتیجه، ۱۲ مورد شامل اظهارات جانبدارانه بودند. سخنگوی تیک‌تاک دربیانیه‌ای به موسسه «نیوزگارد» اعلام کرده اجازه انتشار محتوای خطرناک در پلتفرم‌اش را نمی‌دهد و آن را حذف می‌کند. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران