شماره امروز: ۵۴۷

| | |

کمیسیونر اتحادیه اروپا در امور بازار داخلی اعلام کرد در اوایل سال آینده میلادی درباره آنکه آیا شرکت‌های فناوری بزرگ باید بخشی از هزینه‌های شبکه مخابراتی اروپا را تقبل کنند،

شرکت‌های فناوری وپرداخت هزینه شبکه مخابراتی اروپا

 کمیسیونر اتحادیه اروپا در امور بازار داخلی اعلام کرد در اوایل سال آینده میلادی درباره آنکه آیا شرکت‌های فناوری بزرگ باید بخشی از هزینه‌های شبکه مخابراتی اروپا را تقبل کنند، رایزنی می‌شود. به گزارش مهر به نقل از رویترز، اپراتورهای مخابراتی اتحادیه اروپا از مدت‌ها قبل مشغول لابی هستند تا شرکت‌های فناوری امریکایی مانند گوگل، فیس‌بوک و نتفلیکس را وادار به کمک مالی و تقبل بخشی از هزینه‌هایشان کنند. آنها مدعی هستند شرکت‌های فناوری بخش اعظم ترافیک اینترنت را استفاده می‌کنند. تیری برتون کمیسیونر اتحادیه اروپا در امور بازار داخلی در این باره به خبرنگاران گفت: ما همچنین باید سازگاری این مقررات با شرکت‌های گوگل، اپل، فیس‌بوک، آمازون را بررسی کنیم که به عنوان مثال از پهنای باند ارایه شده توسط اپراتورهای مخابراتی استفاده می‌کنند. به گفته این مقام ارشد اتحادیه اروپا این موضوع یا سهم عادلانه شرکت‌های فناوری امریکایی در سرمایه‌گذاری موسسات مخابراتی اتحادیه اروپا و زیر بنای اینترنت این منطقه بخشی از یک رایزنی وسیع است که حوزه متاورس را نیز شامل می‌شود؛ ENTO بزرگ‌ترین لابی اپراتورهای مخابراتی اتحادیه اروپا در گزارشی در ماه مه‌۲۰۲۲ اعلام کرد بیش از نصف ترافیک شبکه جهانی به ۶ شرکت گوگل، فیس‌بوک، نتفلیکس، اپل، آمازون و مایکروسافت تعلق دارد. این شرکت‌های امریکایی مدعی هستند ارایه هرگونه کمک مالی  «بی طرفی نت» یا اصولی را به خطر می‌اندازد که طبق آن تهیه‌کنندگان سرویس‌های اینترنت باید برای دسترسی به تمام محتوا و اپلیکیشن‌ها بدون توجه به منبع شان رعایت کنند. از سوی دیگر تهیه‌کنندگان سرویس‌های اینترنت نیز مدعی هستند شرکت‌های گفته‌شده با ارایه خدمات رقابتی مانند سرویس‌های صوتی و تلویزیون و بهره‌برداری از شبکه آنها منافع متضادی دارند. برتون اعلام کرد رایزنی درباره این موضوع در سه ماهه نخست ۲۰۲۳ میلادی انجام می‌شود و ۶ ماه طول می‌کشد. پس از آن اتحادیه اروپا توصیه‌های خود را اعلام می‌کند.

بررسی تاثیر شبکه‌های اجتماعی بر امنیت ملی در کنگره امریکا

کمیته امور دولت و امنیت داخلی سنای امریکا جلسه استماعی برای بررسی تاثیر شبکه‌های اجتماعی بر امنیت کشور با شرکت‌های فیس‌بوک، یوتیوب، توئیتر و تیک‌تاک برگزار می‌کند. به گزارش مهر به نقل از رویترز، این کمیته به رهبری‌گری پیترز سناتور دموکرات اعلام کرد جلسه استماع مذکور فرصتی برای درک گستره‌ای است که مدل تجاری شبکه‌های اجتماعی از طریق الگوریتم‌ها، تبلیغات هدفمند، دیگر عملیات و فرایندها به ترویج محتوای مخرب و تهدیدها علیه امنیت داخلی کشور منجر می‌شوند. طی جلسه قرار است مقامات شرکت‌ها از جمله متا (شرکت مادر فیس‌بوک) شهادت دهند. کریس کاکس مدیر ارشد محصول متا، نیل موهان مدیر ارشد محصول یوتیوب، ونسا پاپاس مدیر ارشد عملیات تیک‌تاک و بلوبرید جی سالیوان مدیرعامل توئیتر در این جلسه استماع با کمیته سنا حاضر می‌شوند. پیترز سال گذشته میلادی شبکه‌های اجتماعی را تحت فشار قرار داد تا اطلاعات بیشتری در خصوص سیاست‌های شرکتشان جهت نظارت و حذف محتوای افراطی و نظریه‌های توطئه مروج خشونت افشا کنند. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران