شماره امروز: ۵۴۷

| | |

دبیر شورای عالی و رییس مرکز ملی فضای مجازی به مناسبت هفته دولت در پیامی از عملیاتی کردن توسعه شبکه فیبرنوری تا پایان سال ۱۴۰۴ خبر داد.

توسعه شبکه فیبرنوری  و افزایش ظرفیت شبکه کشور

دبیر شورای عالی و رییس مرکز ملی فضای مجازی به مناسبت هفته دولت در پیامی از عملیاتی کردن توسعه شبکه فیبرنوری تا پایان سال ۱۴۰۴ خبر داد. به گزارش مرکز ملی فضای مجازی، «سید ابوالحسن فیروزآبادی» دبیر شورای عالی و رییس مرکز ملی فضای مجازی کشور گفت: توسعه شبکه فیبر نوری برای کاربران نهایی در کشور به میزان ۲۰ میلیون پورت از برنامه‌های مصوب شورای عالی فضای مجازی بوده و دولت مصمم است این برنامه را تا پایان دوره فعالیت خود در سال ۱۴۰۴ عملیاتی کند. وی افزود: اقدامات اولیه به منظور عملیاتی شدن این برنامه محقق شده و به همین منظور قراردادی اواخر سال گذشته توسط شرکت زیرساخت با شرکت‌های داخلی منعقد شده است. فیروزآبادی تاکید کرد: بر اساس قرارداد مذکور، ظرفیت شبکه زیرساخت باید به دو برابر ظرفیت فعلی ارتقای یافته تا بسیاری از مشکلات موجود در شبکه فضای مجازی کشور مرتفع شده و ظرفیت اولیه برای توسعه بیست میلیون پورتی فراهم شود.

معاون وزیر ارتباطات با مدیرعامل پست تایلند دیدار کرد

مدیرعامل شرکت ملی پست در حاشیه سیزدهمین کنگره اتحادیه پستی آسیا - اقیانوسیه با مدیرعامل پست تایلند دیدار کرد. به گزارش ایرنا از شرکت ملی پست؛ «محمود لیایی» معاون وزیر ارتباطات ایران با حضور «سید رضا نوبختی» سفیر جمهوری اسلامی ایران صبح دیروز طی دومین روز از سیزدهمین کنگره اتحادیه پستی آسیا- اقیانوسیه با «دهانانت سوبادراباندو» مدیرعامل پست تایلند، دیدار و گفت‌وگو کرد. بنابراین گزارش در این نشست پیرامون اجرایی شدن مفاد یادداشت تفاهم‌نامه منعقده ما بین دو کشور ایران و تایلند گفت‌وگو و تبادل نظر شد. لیایی ضمن تشکر از میزبانی پست تایلند در راستای برگزاری سیزدهمین کنگره اتحادیه آسیا و اقیانوسیه (APPU)، در خصوص ظرفیت‌های تحول دیجیتال و هوشمندسازی در پست ایران توضیحاتی ارایه داد. معاون وزیر ارتباطات ایران از پست تایلند و استارتاپ‌های تایلند برای حضور در نمایشگاه اینوتکس پست ایران در جزیره کیش که در مهرماه برگزار می‌شود، دعوت کرد. راه‌اندازی فضاها و زیرساخت‌های مرتبط با حوزه تجارت الکترونیک و همچنین برگزاری نمایشگاه تمبر مشترک بین دو کشور از دیگر موارد مطروحه در این نشست بود. سیزدهمین کنگره اتحادیه پستی آسیا_اقیانوسیه از تاریخ هفتم شهریور به میزبانی کادر تایلند آغاز و تا یازدهم شهریور ادامه دارد. اتحادیه پستی آسیا_اقیانوسیه، بزرگ‌ترین اتحادیه منطقه‌ای در سطح آسیا و اقیانوسیه و مهم‌ترین مجمع تصمیم‌گیری در خصوص توسعه و بهبود امور پستی در منطقه است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران