شماره امروز: ۵۴۷

| | |

شرکت همراه اول با پوشش قابل توجه تکنولوژی نسل سوم و چهارم و همچنین گستره قابل توجه سیمکارت‌های دایمی‌این شرکت در بین مردم،

«همراه اول» با نسل چهارم می‌تازد

شرکت همراه اول با پوشش قابل توجه تکنولوژی نسل سوم و چهارم و همچنین گستره قابل توجه سیمکارت‌های دایمی‌این شرکت در بین مردم، به گزینه مطمئن برای سرمایه‌گذاری سهامداران تبدیل شده است. با انقلاب در عرصه‌ اطلاعات و ارتباطات، اینترنت در عصر کنونی بیشترین تغییر و تحولات را در سبک زندگی مردم ایجاد کرده؛ به‌طوری که نبود آن اختلالات فراوانی را در زندگی روزمره ایجاد می‌کند.با توجه به اهمیت این موضوع، اپراتورهای ارتباطی بیش از هر زمانی در تلاش برای توسعه و بسط ظرفیت‌های اینترنت هستند تا ضمن پاسخگویی به نیاز مشترکان، بر دامنه سود کسب‌وکار خود بیفزایند.شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول) جزو پیشگامان صنعت ارتباطات و مخابرات محسوب می‌شود و آمارها نشان می‌دهد که تا پایان خرداد ماه ۱۴۰۱ بیش از ۳۱ میلیون سیمکارت دایمی‌واگذار شده که از این میزان، ۲۷ میلیون سیمکارت فعال بوده و سهم همراه اول ۲۱ میلیون سیمکارت است. به عبارتی، همراه اول بالغ بر ۷۸ درصد از بازار سیمکارت دایمی‌را در اختیار خود گرفته است.نکته جالب توجه دیگر این است که تنها ۳.۸ درصد از سیمکارت‌های دایمی‌واگذار شده از سوی همراه اول، غیر فعال است و به نوعی این شرکت پرچمدار میزان فعالسازی خطوط در بین اپراتورها است.بر اساس آمار منتشر شده از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، ایرانسل حدود ۳ میلیون سیمکارت دایمی‌غیرفعال دارد که ۳۰.۵ درصد از کل سیمکارت‌های دایمی‌واگذار شده، است.در میان ۳ اپراتور مطرح کشور، همراه اول با عملکرد قابل قبول ۹۶.۲ درصدی در واگذاری خطوط دایمی‌خود، بهترین آمار را از خود برجای گذاشته و پس از این شرکت، ایرانسل با عملکرد ۶۹.۵ درصد و رایتل با ۶۶.۹ درصد در رتبه‌های بعدی قرار دارند. نسبت فعالسازی سیمکارت‌های اعتباری در همراه اول، ایرانسل و رایتل به ترتیب ۶۴.۴ درصد، ۶۴.۷ درصد و ۶۱.۷ درصد، بوده است. با وجود اینکه هزینه خرید سیمکارت‌های دایمی‌بیشتر از خطوط اعتباری است؛ اما اعداد و ارقام حاکی از محبوبیت بیشتر خطوط دایمی‌به ویژه همراه اول به دلایلی همچون ارزان‌تر بودن تعرفه ارتباطی سیمکارت‌های دایمی، شهرت دایمی‌ها، ماهیت پس‌پرداخت و پیش‌پرداخت بودن است. اپراتورها با ارایه مزایایی مانند اینترنت رایگان، بسته‌های تشویقی، مکالمات و پیامک‌های رایگان، ارسال رایگان سیمکارت بازار سیمکارت‌های دایمی ‌را داغ نگه داشته‌اند.با توجه به نرخ سرمایه‌گذاری اپراتورها و گزارش‌ سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، تعداد کل مشترکان اینترنت پهن‌باند سیار در کشور به بیش از ۹۷ میلیون رسیده است که بیشترین ضریب نفوذ به ترتیب متعلق به استان‌های البرز، تهران، خراسان شمالی، قم و قزوین است.بر اساس این گزارش، همراه اول تا پایان خرداد سال ۱۴۰۱، با زیر بار بردن بیش از ۱۸ هزار سایت G4 توانسته ۸۱ درصد جمعیت کشور را تحت پوشش خدمات خود قرار دهد و همچنین با بهره‌برداری بیش از ۲۰ هزار سایت G3، بالغ بر ۸۵ درصد جمعیت کشور را نیز با این نسل از فناوری تحت پوشش خدمات ارتباطی درآورده است.

شارژ ویژه تلفن همراه بانوان از راه رسید

 همراه اول به پاس همراهی خوب بانوان کشور که به واسطه دنیای دیجیتال، از پیشقراولان تولید محتوا در سکوهای دیجیتال به حساب می‌آیند و این روزها پیج‌های متنوع و متفاوتی از نحوه حضور آنها در فضای مجازی را نظاره‌گر هستیم، ابتکار عملی به خرج داده تا هزینه کردشان در ارایه خدمات مبتنی بر تلفن همراه کاهش یابد. «طرح هدیه شارژ بانوان» مختص بانوانِ مشترک این اپراتور است که دارنده سیمکارت اعتباری (با مالکیت یک خانم) هستند. روند این طرح که به تمامی بانوان دارنده سیمکارت به نام خودشان توصیه می‌شود، به این شکل است که هنگام شارژ کردن تلفن همراه، 30 درصد شارژ بیشتر انجام می‌شود. دریافت این شارژ هدیه در هربار شارژ تلفن همراه از 3 روش «پین شارژ»، «کد دستوری» و «فروشگاه آنلاین همراه اول» قابل انجام است. این اعتبار هدیه در روش «پین شارژ»، بعد از خریداری با استفاده از کد دستوری #1222*10* و در روش «کد دستوری» با شماره‌گیری #114*1* بر روی شارژ مورد نظر اعمال می‌شود. از طریق این دو روش مشترکان می‌توانند از 5 تا 20 هزار تومان شارژ تهیه و اعتبار ویژه را نیز دریافت کنند و در مدت زمان مشخصی (10، 15 و 20 روزه) که انتخاب کرده‌اند اقدام به استفاده کل مبلغ شارژ اصلی و شارژ هدیه کنند.در روش سوم نیز با مراجعه به فروشگاه آنلاین همراه اول در قسمت «شارژ» با انتخاب مبلغ مورد نظر، بانوان متقاضی استفاده از این شارژ ویژه می‌توانند از این هدیه بهره مند شوند.لازم به ذکر است که این شارژ هدیه قابل استفاده برای تماس با خارج از کشور و رومینگ و قابل انتقال به سایر خطوط اعتباری نیست.

اجرای طرح بخشودگی جرایم تاخیر بدهی توسط بانک سپه

بانک سپه به مناسبت فرا رسیدن هفته دولت، طرح 6 درصد بخشودگی جرایم تاخیر بدهی را برای مشتریان خود اجرا می‌کند. به گزارش خبرگزاری موج به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی بانک سپه؛ بانک سپه همسو با برنامه‌ها و رویکردهای حمایتی در جهت تسهیل در وصول مطالبات بدهکاران و نیز گرامیداشت هفته دولت از تاریخ 2 لغایت 11 شهریور ماه سال جاری نسبت به بخشودگی 6 درصدی جرایم تأخیر تأدیه که در طول هفته مذکور بدهی خود را تسویه کنند، اقدام خواهد کرد.در این طرح بدهکارانی که بدهی آنان در طبقات غیرجاری قرار دارد و دفعتاً واحده نسبت به تسویه بدهی و قرارداد خود اقدام نمایند، از بخشودگی کل خسارت تأخیر تأدیه (6 درصد) برخوردار می‌شوند. بدیهی است در صورتی‌که بدهکاران نسبت به تعیین تکلیف بدهی خود نیز اقدام نمایند مشروط به ایفای تعهدات خود، در پایان دوره بازپرداخت نسبت به بخشودگی خسارت مربوطه اقدام خواهد شد .

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران