شماره امروز: ۵۴۷

| | |

بررسی قیمت اینترنت‌های نامحدود حاکی از آن است که یکی از اپراتورهای ارتباطی کشور با ارایه بسته مقرون به صرفه یک ماهه خود،

بررسی قیمت اینترنت‌های نامحدود حاکی از آن است که یکی از اپراتورهای ارتباطی کشور با ارایه بسته مقرون به صرفه یک ماهه خود، نه تنها از دیگر رقبای خود پیشی گرفته بلکه روی دست اپراتورهای ارایه‌دهنده «اینترنت ثابت» نیز بلند شده است که بسته‌ای بسیار مقرون به‌صرفه و فوق‌العاده جذاب برای مشترکان پرمصرف اینترنت است. با ظهور اینترنت همراه و پیشرفت تکنولوژی، گوشی‌های هوشمند بخش جدایی ناپذیری از زندگی ما شده‌اند. به‌طوری که اکنون اینترنت یکی از اقلام ضروری سبد کالای خانواده‌هاست. از طرفی چند وقتی است با وجود وضعیت نامناسب اقتصادی و معیشتی کشور، موضوع حذف بسته‌های اینترنتی اپراتورها در بین رسانه‌ها و مردم به موضوعی بحث برانگیز تبدیل شده است. اما در همین حین، یکی از رسانه‌های کشور با نگاهی متفاوت‌تر، بسته‌های نامحدود اپراتورهای تلفن همراه را به تحلیل گذاشت و به بسته‌‌ای رسید که هم از نظر حجم مصرفی و هم قیمت، مقرون به صرفه و بسیار کاربردی است؛ گزارش مذکور را می‌توانید از طریق این لینک بخوانید. در گزارش آن رسانه به مقایسه وضعیت «اینترنت نامحدود» اپراتورهای تلفن همراه پرداخته شده و بسته‌های تعریف شده توسط آنها آنالیز شده است.

این بسته یک ماهه «شبانه» که از ساعت ۱ بامداد تا ۱۱ صبح فعال است و تا ۱۰۰ گیگابایت قابلیت مصرف دارد با قیمتی کمتر از ۲۰ هزار تومان توسط اپراتور ‌«همراه اول» عرضه شده است. با وجود به حاشیه کشیده شدن سایر اپراتورهای تلفن همراه با این بسته همراه اول، مجالی یافتیم تا به مقایسه این بسته با بسته اینترنت نامحدود شرکت مخابرات ایران که یکی از ارایه‌دهندگان پرمشترک سرویس فیکس یا همان «اینترنت ثابت» است، بپردازیم. در حالی که شرکت‌های ارایه‌دهنده خدمات اینترنت ثابت بسیاری در کشور فعال هستند، اما شرکت مخابرات به واسطه ارایه‌دهنده زیرساخت‌های مادر مخابراتی و همچنین سرویس اینترنت، در راس آنها قرار دارد و رایج‌ترین سرویس‌های آن اینترنت‌های ADSL  و  VDSL است که از قضا تعدادی بسته نامحدود روی این دو تکنولوژی ارایه می‌دهد. مخابرات در بسته‌های نامحدود ADSL خود ۲ بسته یک ماهه ارایه کرده است که به ترتیب با حجم‌های ۸۰ و ۱۲۰ گیگابایت اینترنت بین‌الملل، ۶۰ هزار تومان و ۷۵ هزار تومان است. در بستر VDSL نیز، دو بسته اینترنتی با حجم‌های ۸۰ و ۱۲۰ گیگابایت با قیمت‌های ۱۱۰ هزار تومان و ۱۳۵ هزار تومان ارایه کرده است. پر واضح است که این بسته‌های نامحدودِ مشابه حجمی با بسته نامحدود همراه اول (بسته نامحدود شبانه با قیمتی کمتر از ۲۰ هزار تومان) هم، از منظر قیمتی یارای رقابت ندارند و حتی اپراتور اول ارتباطی کشور در رقابت با اینترنت ثابت نیز پرچمدار است؛ لذا برای مشترکان پرمصرف اینترنت، بحث انتخاب سرویس نامحدود از میان ارایه‌دهندگان خدمات اینترنت کشور اعم از ثابت و سیار، تصمیم سختی نیست که به سمت انتخاب سرویس ارزنده‌تر بروند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران