شماره امروز: ۵۴۷

| | |

یک عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس تاکید کرد: مقوله قانونمند کردن فضای مجازی یک مقوله درست و دقیقی است

عادلانه نیست مردم پول بیشتری برای اینترنت همراه بدهند

یک عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس تاکید کرد: مقوله قانونمند کردن فضای مجازی یک مقوله درست و دقیقی است که تفاوت معناداری با بستن و محدود کردن داشته و امید است مسوولان تصمیم‌گیر در این حوزه نگرانی مردم را درک کنند. جلال رشیدی کوچی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به افزایش قیمت اینترنت و کیفیت پایین آن در سطح کشور، بیان کرد: زمانی که قیمت اینترنت به خصوص اینترنت همراه گران شد وزیر ارتباطات اعلام کرد که این افزایش قیمت به این منظور اتفاق افتاده تا اپراتورها درآمدی برای ارتقای کیفیت اینترنت داشته باشند. بنده در همان موقع اعلام کردم که اقدامی در حال رخ دادن است که آینده آن مشخص نیست. امروز شاهد هستیم که نه تنها کیفیت اینترنت افزایشی نداشته بلکه کاهش نیز پیدا کرده است.

   از وعده شش ماهه وزیر ارتباطات  یک سال گذشت

وی در ادامه اظهار کرد: مردم امروز پول بیشتری برای اینترنت پرداخت کرده اما خدمات با کیفیت پایین‌تری دریافت می‌کنند. بنده به یاد دارم در زمان افزایش قیمت اینترنت وزیر یک بازه زمانی شش ماهه را مشخص کردند که امروز از آن شش ماه، شش ماه دیگر نیز گذشته است. یعنی قریب به یک سال است که وعده وزیر به جایی نرسیده است. متاسفانه این وضعیت باعث نارضایتی مردم شده است. گاه و بی‌گاه هم به دلیل فرسوده بودن شبکه و یکسری اقدامات ان شاءالله غیر عمد شاهد هستیم که کاهش سرعت اینترنت در برخی از پلتفرم‌ها و شبکه‌های اجتماعی محسوس‌تر است.

   کاهش سرعت اینترنت  به کسب و کارها آسیب وارد کرده است

نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: خیلی از افرادی که در این شبکه‌های اجتماعی فعال هستند از این محل کسب درآمد می‌کنند. این کاهش سرعت اینترنت به کسب و کار آنها آسیب وارد می‌کند. مقوله قانونمند کردن فضای مجازی یک مقوله درست و دقیقی است که تفاوت معناداری با بستن و محدود کردن دارد. قانونمند کردن یک چیز است و بستن و محدود کردن چیز دیگری است. امیدوارم تصمیم‌گیران در این عرصه به این موضوع دقت نظر داشته باشند. چون واقعا مردم نگران هستند. امیدواریم مسوولان تصمیم‌گیر در این حوزه این نگرانی را درک کنند.

   باید با نگاه عدالت محور  پهنای باند افزایش یابد

وی در ادامه با اشاره به ضرورت افزایش پهنای باند تاکید کرد: به صورت ویژه در پلتفرم اینستاگرام ما کاهش پهنا نداشته‌ایم اما شاهد افزایش تعداد کاربران هستیم که اختلالاتی را به وجود می‌آورد. بنده معتقدم باید با نگاه عدالت محور و نیاز کاربران پهنای باند تخصیص یابد. باید یک دقت نظر در این حوزه صورت گیرد تا شاهد گام برداشتن در مسیر افزایش پهنای باند و تحقق عدالت باشیم.

کشف بیش از 9000  دستگاه استخراج رمزارز غیرمجاز

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: 9404 دستگاه استخراج رمز ارز غیرمجاز از ابتدای سال جاری تاکنون، توسط پرسنل این شرکت کشف و ضبط شد. به گزارش ایلنا از وزارت نیرو، «کامبیز ناظریان» اظهار داشت: در راستای کاهش بار شبکه توزیع برق، جلوگیری از بروز نوسان و خسارت به تجهیزات مشترکان برق پایتخت و در ادامه برنامه‌ریزی این شرکت در طرح برخورد با متخلفان و بهره‌برداران غیرقانونی از شبکه برق، با بررسی و اقدامات انجام شده توسط بازرسان مناطق 22 گانه این شرکت این تعداد ماینر کشف و ضبط شد. وی با اشاره به غیرقانونی بودن اتصال دستگاه‌های استخراج رمز ارز فاقد مجوز به هر نحو و در هر محل، از رصد مستمر و پیگیری بازرسان این شرکت در سطح پایتخت خبر داد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران