شماره امروز: ۵۴۷

| | |

در جدیدترین گام‌های تکمیل پنجره واحد خدمات دولت هوشمند، دو سامانه اصلی وزارت راه و شهرسازی شامل سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن و سامانه ملی املاک و اسکان کشور به این پنجره متصل شدند.

در جدیدترین گام‌های تکمیل پنجره واحد خدمات دولت هوشمند، دو سامانه اصلی وزارت راه و شهرسازی شامل سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن و سامانه ملی املاک و اسکان کشور به این پنجره متصل شدند. به گزارش ایسنا، پنجره ملی خدمات دولت هوشمند، ارایه‌دهنده خدمات دولتی به‌صورت یکپارچه، سریع و آسان به عموم مردم است که در مسیر آماده‌سازی و بهره‌برداری قرار دارد. دستورالعمل اجرایی اتصال دستگاه‌های اجرایی به «پنجره واحد خدمات هوشمند دولت» شامل اولویت‌ها، اصول حاکم و ضوابط ساماندهی با همکاری دبیرخانه شورای اجرایی فناوری اطلاعات و سازمان اداری و استخدامی کشور تهیه و مطابق قانون برای تصویب نهایی به شورای اجرایی فناوری اطلاعات ارایه شده است. بر اساس بند «واو» تبصره هفت قانون برنامه و بودجه سال ۱۴۰۱، این دستورالعمل به‌منظور تحقق اهداف دولت هوشمند و ارایه خدمات دولت الکترونیکی به آحاد جامعه و کاهش مراجعات مردمی به دستگاه‌های اجرایی و نهادهای عمومی تهیه شده است. همچنین راه‌اندازی مرحله اول «پنجره ملی خدمات هوشمند دولت» تا پایان دی‌ماه سال ۱۴۰۱ از دیگر وظایف وزارت ارتباطات در این قانون محسوب می‌شود. از این رو نهمین دوره ارزیابی خدمات الکترونیکی دستگاه‌های اجرایی، با بررسی ۱۷۰ دستگاه و ۱۶۶۲ خدمت انجام شد و به واسطه آن، اعلام شد ۴۱.۲ درصد خدمات دولت الکترونیکی شده‌اند؛ از این میان، ۲۱ درصد خدمات دولتی کاملا الکترونیکی شده‌اند، ۶۱ درصد خدمات همچنان نیمه‌الکترونیکی هستند و ۷ درصد خدمات نیز ذاتا غیرالکترونیکی محسوب می‌شوند، اما ۱۱ درصد خدمات به‌دلیل عدم اقدام به الکترونیکی شدن از سوی دستگاه‌های دولتی هنوز الکترونیکی نشده‌اند.

   وزارت راه و شهرسازی به پنجره ملی 

خدمات دولت هوشمند متصل شد

در این راستا به نقل از سازمان فناوری اطلاعات ایران، مجید فولادیان -مدیرکل دفتر پایش و نظارت بر پیاده‌سازی دولت الکترونیک- با بیان اینکه دستگاه‌ها و نهادهای عمومی مکلف‌اند در تعامل با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، پنجره واحد خدمات هوشمند خود را به پنجره ملی خدمات هوشمند دولت متصل کنند، از اتصال دو سامانه اصلی و پرکاربرد وزارت راه و شهرسازی خبر داد. وی در تشریح جزییات چگونگی اتصال سامانه‌های وزارت راه و شهرسازی اظهار کرد: سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن و سامانه ملی املاک و اسکان کشور، دو سامانه اصلی و پرکاربرد این وزارت‌خانه هستند که متقاضیان می‌توانند با یک بار احراز هویت از طریق پنجره ملی خدمات هوشمند دولت وارد شده و از خدمات آنها استفاده کنند. سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن به نشانی

 saman.mrud.ir ارایه‌دهنده خدماتی اعم از ثبت‌نام نهضت ملی مسکن، ثبت‌نام کمک ودیعه، تسهیلات ساخت- بافت فرسوده و تسهیلات ساخت- خارج از بافت فرسوده است که طیف قابل توجهی از مردم از این خدمات استفاده می‌کنند. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران