شماره امروز: ۵۴۷

| | |

توییتر اعلام کرد در وب‌سایت خود اطلاعات صحیح مرتبط با انتخابات میان‌دوره‌ای ماه نوامبر امریکا و نیز نحوه شناسایی و مقابله با پست‌های دروغین و فریبنده را منتشر خواهد کرد.

نگرانی توییتر از سوءاستفاده‌های تازه انتخاباتی در امریکا

توییتر اعلام کرد در وب‌سایت خود اطلاعات صحیح مرتبط با انتخابات میان‌دوره‌ای ماه نوامبر امریکا و نیز نحوه شناسایی و مقابله با پست‌های دروغین و فریبنده را منتشر خواهد کرد. به گزارش مهر به نقل از رویترز، مشاوران متخصص حقوق مدنی و اطلاعات نادرست در فضای آنلاین، شبکه‌های اجتماعی و پلتفرم‌های فناوری را متهم کرده‌اند که به اندازه کافی برای جلوگیری از افشای اطلاعات نادرست تلاش نمی‌کنند. توییتر در تلاش است در این زمینه از خود رفع اتهام کند. توییتر از سال ۲۰۱۸ تلاش‌های خود برای مقابله با انتشار اخبار جعلی را به‌طور مفصل سازماندهی و تصریح کرده این تلاش‌ها را در انتخابات میان دوره‌ای ۸ نوامبر هم انجام خواهد داد، انتخاباتی که طی آن برای صدها کرسی نمایندگی در مجلس نمایندگان و سنا تصمیم‌گیری می‌شود. توییتر امیدوار است از این طریق شناسایی و حذف محتوای فریبنده با هدف منصرف کردن مردم از رأی دادن، تضعیف اعتماد عمومی به نتیجه انتخابات و ارایه جزییات نادرست در مورد نتیجه انتخابات، تسهیل شود. این شرکت در جریان برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ امریکا حجم زیادی از مطالب ارسالی کاربران و حتی شخص ترامپ را به علت محتوای دروغین حذف کرد و در نهایت چند روز پس از آنکه حامیان رییس‌جمهور وقت امریکا در ۶ ژانویه ۲۰۲۱ به ساختمان کنگره ایالات متحده حمله کردند، توییتر دونالد ترامپ را به‌طور کامل تعلیق کرد.

‌فیس‌بوک از محتوای  نفرت پراکنی درآمدزایی می‌کند

طبق گزارش ‌Tech Transparency Project، این شبکه اجتماعی در بخش جست‌وجو، تبلیغاتی را مربوط به گروه‌های افراطی حامی برتری سفیدپوستان منتشر کرده است. به گزارش مهر به نقل از ورج، این درحالی است که چنین محتوایی در پلتفرم ممنوع شده است. این گزارش نخست توسط واشنگتن پست منتشر و در آن اشاره شد ۱۱۹ صفحه و ۲۰ گروه فیس‌بوکی مربوط به سازمان‌های حامی برتری سفید. پوستان، در این پلتفرم فعال هستند. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران