شماره امروز: ۵۴۷

| | |

لطفی با اشاره به اقدامات مخابرات استان در سال گذشته اظهار کرد: بیش از ۲۳۰ کیلومتر از شبکه مخابراتی در روستاهای استان به فیبر نوری مجهز شد.

مدیر مخابرات منطقه مرکزی عنوان کرد

طلب لاوصولی 20 میلیارد تومانی مخابرات منطقه مرکزی از مشترکین

لطفی با اشاره به اقدامات مخابرات استان در سال گذشته اظهار کرد: بیش از ۲۳۰ کیلومتر از شبکه مخابراتی در روستاهای استان به فیبر نوری مجهز شد. وی افزود: بهسازی ۵۷ لینک و ارتقا و توسعه ۱۳۳۰ سایت در شبکه مخابراتی از دیگر اقداماتی است که در سال گذشته انجام شده است.  مدیر مخابرات منطقه مرکزی ادامه داد: ۶۰۳ هزار خط ثابت فعال در استان وجود دارد که ضریب نفوذ آن ۴۱.۷۷ درصد است که از متوسط کشوری بالاتر است. لطفی بیان کرد: تعداد مشترکین همراه اول دو میلیون و ۱۰۶ هزار نفر است که ضریب نفوذ آن ۹۷.۶ درصد است.

تأمین 35 میلیون سیم‌کارت  و 75 هزار مودم 4G  بومی در راستای حمایت از تولید داخل

امروز همراه اول تنها یک اپراتور با هدف ارتقای خدمات و ایجاد درآمد اقتصادی برای یک بنگاه تجاری محسوب نمی‌شود، چراکه این اپراتور، بزرگ‌ترین ارایه‌دهنده خدمات ارتباطی ایران است که هر گونه تغییر، تحول و حتی اختلالی در آن، بر تمامی بخش‌های اقتصادی، بانکی، آموزشی، امنیتی، اجتماعی و تداوم فعالیت دیگر کسب‌وکارها و در یک کلام اقتصاد دیجیتال کشور و رتبه‌های بین‌المللی ایران در عرصه‌های مختلف تاثیرگذار است. به گزارش آی‌تی آنالیز، از این رو برنامه‌ها و اقدامات همراه اول در توسعه زیرساخت‌هایش، مترادف با توسعه بخش‌های مختلف کشور بوده و یکی از اهرم‌های کلیدی و پیشران اقتصاد ایران محسوب می‌شود. به همین جهت بررسی مستمر و اطلاع از کم و کیف پروژه‌های زیرساختی انجام شده از سوی همراه اول در سال 1400 اهمیت بالایی دارد. در همین حال بررسی گزارش‌های منتشره از سوی این اپراتور نشان می‌دهد که همراه اول سال قبل اقدامات کلان و مهمی را در بخش «پروژه‌های زیرساختی» به اجرا درآورده است که از آن جمله می‌توان به مواردی نظیر: 

   بهره‌برداری از فاز اول احراز هویت بیومتریک

    بهره‌برداری از سامانه مدیریت ارتباطات با مراکز فروش و خدمات (DRM) 

    آغاز فروش محصولات همراه اول از بستر کیف پول الکترونیکی مراکز فروش و خدمات حضوری

    فراهم‌سازی دسترس‌پذیری تمامی محصولات در شبکه فروش و خدمات حضوری در راستای ایجاد تجربه یکسان در تمامی نقاط ارتباطی همراه (Omnichannel) 

   بازطراحی و توسعه سامانه فروش شماره‌های رند به روش حراج 

   ایجاد آزمایشگاه استاندارد برای تست فنی مودم‌ها در داخل کشور اشاره کرد. اما در همین حال مرور اقدامات غول ارتباطی ایران و منطقه در بحث مهم و استراتژیک حمایت از تولید داخل نیز نشان می‌دهد که این اپراتور در دو بخش مهم یعنی حمایت از تولیدکنندگان داخلی و تامین 35میلیون سیم‌کارت خام از محل درآمد تولید و همچنین تامین 75هزار دستگاه مودم روتر 4G  بومی‌سازی شده در سال 1400 نیز دستاورد داشته است. و در نهایت اینکه همان‌طور که ذکر شد، اهمیت این اقدامات نه تنها به منزله تداوم و ارتقای پشتیبانی و خدمات‌دهی به ده‌ها میلیون مشترک خدمات ارتباطی کشور است بلکه به منزله پیشرفت و تضمینی برای تداوم میلیون‌ها خدمت الکترونیکی، شغل و کسب‌وکار در کشور است که بر بسترهای این اپراتور مشغول به کار و فعالیت هستند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران