شماره امروز: ۵۴۷

| | |

واتس‌اپ سرگرم آزمایش گزینه جدیدی برای فراهم کردن امکان افزودن پیام صوتی توسط کاربران در استاتوس این سرویس پیام رسان است.

افزودن پیام صوتی به استاتوس واتس‌اپ آزمایش می‌شود

واتس‌اپ سرگرم آزمایش گزینه جدیدی برای فراهم کردن امکان افزودن پیام صوتی توسط کاربران در استاتوس این سرویس پیام رسان است. به گزارش ایسنا، ارسال عکس، ویدیو و متن در قالب استوری که پس از گذشت یک روز ناپدید می‌شوند، توسط اسنپ چت ابداع شد و پس از آن اینستاگرام و اپلیکیشن‌های دیگر از این ایده کپی کردند. کپی‌برداری شرکت مِتا از قابلیت استوری، بیشتر به چشم آمد. این شرکت علاوه بر اپلیکیشن‌های اینستاگرام و فیس بوک، در واتس‌اپ هم این قابلیت را در قالب «استاتوس» معرفی کرد. در حال حاضر کاربران می‌توانند عکس، ویدیو، تصویر متحرک و پیام متنی در استاتوس خود ارسال کنند اما ممکن است به زودی بتوانند از گزینه جدید افزودن پیام صوتی به استاتوس برخوردار شوند. طبق شواهدی که توسط وب‌سایت WABetaInfo مشاهده شده است، واتس‌اپ سرگرم کار روی گزینه‌ای است که به کاربران امکان می‌دهد پیامهای صوتی را ضبط کرده و در استاتوس حساب کاربری خود بارگذاری کنند. به محض اینکه قابلیت مذکور عرضه شود، واتس‌اپ به کاربران اجازه خواهد داد همانند پیامهای صوتی که در یک مکالمه ضبط می‌کنند، پیام صوتی خود برای استاتوس را ضبط کنند. برای پیامهای صوتی که در استاتوس قرار گرفته و با مخاطبان در واتس‌اپ به اشتراک گذاشته می‌شوند، کاربران می‌توانند از تنظیمات حریم خصوصی مشابهی که برای تصاویر و ویدیوها استفاده می‌کنند، بهره ببرند و پیام‌های صوتی هم مانند آنها رمزنگاری نقطه به نقطه خواهند شد. بر اساس گزارش وب سایت اندروید پلیس، واتس‌اپ تنها اپلیکیشنی نیست که در حال آزمایش فراهم کردن امکان ارسال پست‌های صوتی است.

متا به ترویج نفرت و خشونت در فیس بوک اعتراف کرد

متا نخستین گزارش سالانه حقوق بشر خود را منتشر کرد. شرکت مادر فیس بوک متهم است سال‌ها نسبت به آزار آنلاینی که به خشونت در نقاط مختلف جهان (از جمله هندو میانمار) شده، بی‌تفاوت بوده است. به گزارش مهر به نقل از رویترز، متا نخستین گزارش سالانه حقوق بشر خود را منتشر کرد. این درحالی است که شرکت مذکور متهم است سال‌ها نسبت به آزار آنلاینی که به خشونت در نقاط مختلف جهان (از جمله هندو میانمار) شده، بی‌تفاوت بوده است. در گزارش مذکور که بررسی‌‌‌های انجام شده در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ میلادی را پوشش‌‌ می‌دهد شامل خلاصه‌ای از ارزیابی تاثیرات جنجالی موارد مرتبط با حقوق بشر در هند است. متا به شرکت حقوقی «فولی هوگ» ماموریت داده بود تا این تحقیق را انجام دهد. گروه‌های حامی حقوق بشر خواستار انتشار ارزیابی وضعیت هند به‌طور کامل شده‌اند. آنها طی نامه‌ای در ماه ژانویه متا را متهم کردند از انجام تحقیق در این باره طفره‌‌ می‌رود. متا در خلاصه گزارش مذکور اعلام کرده این شرکت متوجه ریسک‌‌‌های برجسته حقوق بشری در پلتفرم‌‌‌های متا شده که از جمله آنها‌‌ می‌توان به ترویج نفرت اشاره کرد که به خشونت و تبعیض منجر‌‌ می‌شود. همچنین این شرکت اعلام کرد ارزیابی مذکور اتهامات مربوط به تبعیض در بازبینی محتوا را بررسی نکرده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران