شماره امروز: ۵۴۷

| | |

اعضای شورای‌ عالی فضای مجازی می‌گویند کاربران پیام‌رسان‌های داخلی در ماه‌های اخیر افزایش یافته‌اند و از همین رو خواستار افزایش ارایه خدمات دیجیتال دولتی روی این پلتفرم‌ها شدند.

ارایه خدمات بر مرورگر و موتور جست‌وجوی بومی

اعضای شورای‌ عالی فضای مجازی می‌گویند کاربران پیام‌رسان‌های داخلی در ماه‌های اخیر افزایش یافته‌اند و از همین رو خواستار افزایش ارایه خدمات دیجیتال دولتی روی این پلتفرم‌ها شدند. آنها در این راستا همچنین بر راه‌اندازی مرورگرها و موتورهای جست‌وجو بومی تاکید کردند. آخرین جلسه شورای‌ عالی فضای مجازی به ریاست رییس‌جمهور تشکیل شد و اعضا به بررسی پنج دستور جلسه پرداختند. آنها با بررسی حوزه‌های زیرساختی، تصمیم گرفتند که ارایه خدمات دولت روی پیام‌رسان‌های داخلی افزایش یابد. علت این امر افزایش تعداد کاربران این پلتفرم‌ها طی ماه‌های اخیر عنوان شده است. بر اساس گزارشی که در سایت «پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری» منتشر شده، اعضای این شورا خواستار راه‌اندازی مرورگرهای داخلی و موتورهای جست‌وجوی داخلی نیز شده‌اند.

تکمیل و اجرای پروژه‌های مرتبط با شبکه ملی اطلاعات تا سال ۱۴۰۲ 

معاون وزیر ارتباطات گفت: باید تمامی اقدامات و برنامه‌هایی که برای تکمیل و اجرای پروژه‌های مرتبط با شبکه ملی اطلاعات تا چهار سال آینده پیش بینی شده بود تا سال ۱۴۰۲ به انجام برسد. به گزارش مهر به نقل از شرکت ارتباطات زیرساخت، امیر لاجوردی گفت: با تلاش‌های همکاران، باید تمامی اقدامات و برنامه‌هایی که برای تکمیل و اجرای پروژه‌های مرتبط با شبکه ملی اطلاعات تا چهار سال آینده پیش‌بینی شده بود تا سال ۱۴۰۲ به انجام برسد. وی دستیابی و تحقق این هدف را در گرو انجام اقدامات اساسی ذکر کرد و اضافه کرد: راهبری و رهبری کردن امور، جانشین پروری و توسعه شایستگی، اعتمادسازی، کار شبانه روزی همراه با هوشمندی، ارتباط تنگاتنگ با معنویت، ارزیابی عادلانه عملکرد پرسنل، برون سپاری و انحصار شکنی، نقد‌پذیری و مسوولیت‌پذیری از گام‌های اساسی برای رسیدن به این موفقیت است که باید در دستور کار قرار گیرد. مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت با اشاره به شرایط سخت کشور، توجه به مباحث صرفه جویی و مدیریت بهینه بر منابع مالی و نظارت دقیق بر انجام کارها را از اولویت‌ها ذکر کرد. در ادامه خباز عضو هیات‌مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت به اهداف برگزاری این همایش پرداخت و افزود: بررسی چالش‌ها و مشکلات و ارایه راهکارهای پیشنهادی برای ایجاد افزایش تعامل، همکاری و همیاری بین استانی، و تقویت ارتباطات درون سازمانی بین مدیران و افزایش نظارت بر اساس شیوه‌های نوآورانه را از جمله اهداف اصلی این هم‌اندیشی عنوان کرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران