شماره امروز: ۵۴۷

| | |

شرکت «دیجیتال وردز اکوزیشنز» روز گذشته اعلام کرد اعضای هیات‌مدیره آن احضاریه‌ای از دادستان‌های فدرال در خصوص برنامه ادغام شبکه اجتماعی دونالد ترامپ (رییس‌جمهور سابق امریکا) دریافت کرده‌اند

مانع جدید در عملیات ادغام شبکه اجتماعی ترامپ

شرکت «دیجیتال وردز اکوزیشنز» روز گذشته اعلام کرد اعضای هیات‌مدیره آن احضاریه‌ای از دادستان‌های فدرال در خصوص برنامه ادغام شبکه اجتماعی دونالد ترامپ (رییس‌جمهور سابق امریکا) دریافت کرده‌اند. به گزارش مهر به نقل از رویترز، تحقیق مذکور، جدیدترین مانع در مسیر تلاش‌های تلامپ برای عرضه سهام «TMTG» (شرکت مادر شبکه اجتماعی تروث) است. شرکت TMTG  در اکتبر ۲۰۲۱ میلادی توافق کرد در «دیجیتال وردز اکوزیشنز» ادغام شود. پیش‌بینی می‌شد تا نیمه دوم سال این معامله انجام شود. پس از آنکه شرکت در یک پرونده نظارتی اعلام کرد از صدور احضاریه‌هایی برای مدیرانش توسط هیات منصفه فدرال در ناحیه جنوبی نیویورک مطلع شده، ارزش سهام آن در معاملات قبل از بازار ۶ درصد سقوط کرد. «دیجیتال وردز اکوزیشنز» ۷ عضو هیات‌مدیره دارد. طبق اطلاعات موجود هیات منصفه در ۲۴ ژوئن احضاریه‌ای برای شرکت صادر کرده است. در اوایل ماه جاری میلادی این شرکت اعلام کرد کمیسیون بورس و اوراق بهادار امریکا و اداره تنظیم صنعت مالی که از سال قبل در حال تحقیق درباره عملیات ادغامTMTG هستند، خواستار اطلاعات بیشتری شده‌اند. در احضاریه‌های صادر شده برای شرکت نیز مقامات خواستار همان اسنادی شدند که در تحقیق کمیسیون بورس و اوراق بهادار امریکا بررسی شده بود.

روسیه گرفتار بحران نرم‌افزاری شد

وابستگی روسیه به نرم‌افزار خارجی برای اداره کارخانه‌ها، مزارع و میادین نفتی، با خروج فراهم‌کنندگان IT از این بازار در واکنش به جنگ در اوکراین، به یکی از بزرگ‌ترین مشکلات صنعت این کشور تبدیل شده است. به گزارش ایسنا، تحریم‌های بین‌المللی و تنش‌ها بر سر جنگ در اوکراین، تولیدکنندگان صنعتی از زیمنس تا گروه اس‌ام اس را وادار کرده است فعالیت‌ها در روسیه که یکی از بزرگ‌ترین بازارهای این شرکت‌ها به شمار می‌رود را خاتمه دهند. جای خالی برنامه‌های رایانه‌ای این شرکت‌ها ممکن است بیشتر از دستگاه‌هایشان حس شود. به گفته النا سمونوفسکایا، تحلیلگر بازار روسیه در موسسه IDC، برون سپاری نرم افزار در روسیه برای طراحی رایانه‌ای و تولید، به یک مساله عمده تبدیل شده که ممکن است روی توسعه، تاثیر منفی بگذارد. مشابه‌های روسی در این حوزه بسیار ضعیف‌تر هستند و نیاز بالایی وجود دارد. اما فعلا رویکرد، اتکا به نقض کپی رایت و نسخه‌های قدیمی است. نرم‌افزار خارجی، اغلب مستقیما در ماشین آلات صنعتی استفاده شده و فرآیندهای بسیار دقیق را کنترل می‌کنند. سرگی دونائف، مدیر اطلاعات شرکت فولادسازی سورسترال در مصاحبه‌ای گفت: سازندگان تجهیزات به دقت از مالکیت معنوی خود حفاظت می‌کنند و در بسیاری از موارد، به مشتریان دسترسی مستقیم به کدهایی که برای اداره کارخانه‌هایشان استفاده می‌شود را نمی‌دهند. در فولادسازی که مستلزم دقت در اندازه چند صدم میلیمتر برای محصولات ارزش بالاست، حتی انحرافات جزئی، می‌تواند تولید را بی‌ارزش کند. دولت روسیه از زمانی که بسیاری از صنایع این کشور، بر سر الحاق شبه جزیره کریمه در سال ۲۰۱۴ هدف تحریم‌های امریکا و اروپا قرار گرفتند، بر جایگزینی واردات تاکید داشت اما در به حساب آوردن اتکای تاسیسات پیشرفته به برنامه‌نویسی، اهمال کرد. به گفته پاول سوروکین، معاون اول وزیر انرژی، مهاجرت فراهم‌کنندگان IT برای صنعت نفت و گاز روسیه که نرم‌افزار بومی تنها پنج تا ۱۰ درصد از ابزارهای ویژه صنعتی را شامل می‌شود و اغلب کیفیت پایین‌تری دارد، چالش‌برانگیز بوده است. این وضعیت با تقلیل ذخایر نفتی روسیه بدتر شده و تولیدکنندگان را ناچار کرده است سراغ ذخایری بروند که برداشت آنها دشوارتر بوده و مستلزم تجهیزات و برنامه‌های نرم‌افزاری پیچیده‌ای است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران