شماره امروز: ۵۴۷

| | |

یک گروه حمایت از مصرف‌کننده در استرالیا ۳فروشگاه زنجیره‌ای این کشور را به رگولاتور حریم خصوصی ارجاع داده زیرا آنها فناوری شناسایی چهره را به شیوه‌ای مداخله‌آمیز برای مشتریان اجرا کرده‌اند.

جمع‌آوری اطلاعات بیومتریک مشتریان در ۳  فروشگاه استرالیایی

یک گروه حمایت از مصرف‌کننده در استرالیا ۳فروشگاه زنجیره‌ای این کشور را به رگولاتور حریم خصوصی ارجاع داده زیرا آنها فناوری شناسایی چهره را به شیوه‌ای مداخله‌آمیز برای مشتریان اجرا کرده‌اند. به گزارش مهر به نقل از رویترز، این گروه خواهان انجام اقداماتی علیه فروشگاه‌های زنجیره‌ای شده است. موسسه CHOICE در شکایتی به دفتر کمیسیونر اطلاعات استرالیا اعلام کرد فروشگاه زنجیره‌ای «گودگایز» همچنین فروشگاه سخت‌افزاری بانینگز و شرکت کی مارت بدون اجازه از فناوری شناسایی چهره استفاده می‌کنند و این امر نقض قانون حریم خصوصی است. این موسسه به‌طور مستمر گزارش‌هایی برای دولت تهیه می‌کند که مربوط به چالش‌های مصرف‌کنندگان است که به نوشته وب سایت در بسیاری از تغییرات قانونگذاری مانند ممنوعیت‌ها یا محصولات مالی خطرناک نقش مهمی ایفا می‌کنند. CHOICE در شکایت خود اشاره کرده فناوری شناسایی صورت ریسک‌های قابل توجهی برای افراد ایجاد می‌کند مانند نقض حریم خصوصی، شناسایی نادرست، تبعیض، پروفایل‌بندی و علاوه بر این موارد امکان نشت اطلاعات و سرقت هویت نیز وجود دارد. این ۳ فروشگاه زنجیره‌ای در مجموع حدود ۸۰۰ شعبه دارند. به گفته گروه حمایت از مصرف‌کننده آنها داده‌های خصوصی و اطلاعات حساس مشتریان را بدون رضایت آنها و افشای صریح این روند در قوانین خود، جمع‌آوری کرده‌اند. هرگونه تحقیقی در این زمینه، بزرگ‌ترین بررسی استرالیا درباره فناوری شناسایی چهره خواهد بود. البته دفتر کمیسیونر اطلاعات استرالیا پیش این نیز چالش مذکور را بررسی کرده بود.

استفاده اپل از پردازنده‌ «ام۲ » در هدست واقعیت ترکیبی

آخرین نسخه از هدست واقعیت ترکیبی شرکت اپل مجهز به پردازنده‌ام ۲ این شرکت خواهد بود و ۱۶ گیگابایت نیز رم خواهد داشت. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، منابع نزدیک به شرکت اپل می‌گویند این شرکت قصد دارد هدست واقعیت ترکیبی خود را سال آینده عرضه کند و در این صورت به رقیبی قدرتمند برای شرکت‌های فعال در این عرصه مبدل خواهد شد. پیش از این گفته شده بود این هدست دارای دو پردازنده است که یکی SoCs نام دارد و از قابلیت‌هایی مشابه با پردازنده‌ام ۱ اپل برخوردار است و دیگری یک تزاشه ساده‌تر و کم مصرف‌تر است که داده‌ها را از طریق حسگرهای هدست دریافت می‌کند. اپل قصد دارد به بازیگری مهم در عرصه تولید هدست‌های واقعیت ترکیبی مبدل شود و این نشان می‌دهد شرکت مذکور برای حضور در عرصه متاورس سرمایه‌گذاری جدی کرده است. گفته می‌شود اپل به همین منظور به دنبال تولید سیستم عاملی اختصاصی به نام ریالیتی او اس نیز هست.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران