مدیرعامل و بنیانگذار میلیاردر بایننس:

به پول اهمیت نمی‌دهم

چانگ پنگ ژائو، بنیانگذار و مدیرعامل میلیاردر بایننس که با ثروت 20.6 میلیارد دلاری، از ثروتمندترین چهره‌ها در دنیای کریپتو محسوب می‌شود،

۱۴۰۱/۰۴/۰۵ ۰۲:۵۴:۲۱
| | |

چانگ پنگ ژائو، بنیانگذار و مدیرعامل میلیاردر بایننس که با ثروت 20.6 میلیارد دلاری، از ثروتمندترین چهره‌ها در دنیای کریپتو محسوب می‌شود، در مصاحبه جدیدی ادعا کرده که به پول اهمیتی نمی‌دهد. او در مصاحبه‌ای با برنامه Businessweek از بلومبرگ در حالی این اظهارنظر را مطرح کرد که در مورد سقوط ارزش بایننس صحبت می‌کرد. در طول چند هفته گذشته، بازار رمزارزها روند پرنوسانی داشته و ارزش بیت‌کوین به عنوان برترین توکن دیجیتال، از ماه نوامبر سال گذشته تاکنون، حدود 70 درصد سقوط کرده است.

بایننس، بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال در جهان، از زمان تاسیس در سال 2017 تا حد زیادی به دلیل افزایش توجهات کاربران سراسر جهان به ارزهای دیجیتال و همچنین افزایش قیمت توکن‌ها در طول زمان، شاهد رشد بسیار زیادی بوده است. بایننس امریکا که اخیرا کارمزد معاملات بیت‌کوین را حذف کرده بود نیز در طول چند وقت گذشته، رشد بسیار زیادی کرده و ارزش آن به 4.5 میلیارد دلار رسیده است. تمام این موارد باعث شد تا ارزش دارایی‌های ژائو نیز به‌طور مشابه افزایش پیدا کند. بر اساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، او اکنون حدود 20.6 میلیارد دلار ثروت دارد که با این وجود شصت و ششمین فرد ثروتمند جهان و ثروتمندترین فرد صنعت کریپتو محسوب می‌شود. با این وجود، بایننس و ژائو به دنبال افت شدید ارزش ارزهای دیجیتال و شکست توکن‌های به اصطلاح پایدار مانند TerraUSD ضرر بسیار زیادی کرده‌اند. پیش از پیچیده شدن شرایط بازار، ثروت ژائو 96 میلیارد دلار تخمین زده شده بود که با این وجود در کنار «مارک زاکربرگ» بنیانگذار فیسبوک و «لری پیج» بنیانگذار گوگل قرار می‌گیرد. افت شدید ارزش ارزهای دیجیتال، باعث شده تا بسیاری از صرافی‌های این حوزه مانند Coinbase کارمندان خود را از دست بدهند. با این وجود، بایننس امریکا علاوه بر اینکه کارمزد خود را حذف کرده، تلاش دارد تا استعدادهای برتر این شرکت‌ها را جذب کند و ادعا دارد که این رویکرد برای آینده طولانی مدت مفید خواهد بود. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران