شماره امروز: ۵۴۷

| | |

سازمان فضای سایبری چین اعلام کرد قوانین اصلاح شده اپلیکیشن‌های موبایل را از یکم آگوست سال جاری میلادی (۲۰۲۲) به اجرا می‌گذارد.

ممنوعیت  کاراپ‌هایی که امنیت ملی چین را به خطر می‌اندازند

سازمان فضای سایبری چین اعلام کرد قوانین اصلاح شده اپلیکیشن‌های موبایل را از یکم آگوست سال جاری میلادی (۲۰۲۲) به اجرا می‌گذارد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، براساس قوانین جدید تهیه‌کنندگان موبایل نباید از اپ‌هایی استفاده کنند که فعالیت‌های آنها امنیت ملی را به خطر می‌اندازد. همچنین اپلیکیشن‌هایی با قدرت تاثیرگذاری روی نظر عموم مردم باید تحت بررسی امنیتی قرار گیرند. پیش‌نویس این قوانین در ژانویه ۲۰۲۲ میلادی منتشر شده بود. طبق پیش‌نویس مذکور تهیه‌کنندگان اپلیکیشن باید قبل از عرضه فناوری، اپلیکیشن و قابلیت‌های جدیدی که ممکن است روی عقاید عمومی تاثیر بگذارد، ارزیابی امنیتی انجام دهند. اداره فضای سایبری چین به اپلیکیشن‌ها یا ارزیابی امنیتی خاصی اشاره نکرده و فقط ذکر کرده این فرآیند باید در راستای همخوانی با قوانین ملی انجام شود. قوانین مذکور شامل تولید محتوای متنی، تصویری، صوتی، ویدئویی یا هرگونه اطلاعات دیگر و همچنین پیام‌های کوتاه، فروم‌های آنلاین، پخش آنلاین محتوا و تجارت الکترونیک می‌شود.

افشای حملات سایبری و هک در کانادا اجباری می‌شود

تحت قانون جدیدی که معرفی شده است، شرکت‌های کانادایی که در بخش‌های زیرساخت حساس کار می‌کنند، ملزم خواهند شد حملات سایبری را به دولت فدرال گزارش کنند و سیستم‌های سایبری خود را تقویت کنند. به گزارش ایسنا، این قانون بخش‌های مالی، مخابرات، انرژی و حمل و نقل را به عنوان حوزه‌های حیاتی برای امنیت ملی و ایمنی عمومی شناخته اما از شرکت خاصی نام نبرده است. مارکو مندیچینو، وزیر ایمنی عمومی کانادا به خبرنگاران گفت: برای انتخاب بخش‌هایی که برای امنیت ملی و ایمنی عمومی، اهمیت دارند، وقت زیادی گذاشته شده است و اپراتورهای زیرساخت حساس پس از مشورت با بخش‌ها، شناسایی خواهند شد. مقررات جدید به دولت جاستین ترودو، نخست وزیر لیبرال کانادا قدرت بیشتری برای ایمن کردن سیستمهای مخابراتی کشور در برابر تهدیدهای امنیت سایبری می‌دهد. مندیچینو گفت: «مقررات جدید به هر دو بخش دولتی و خصوصی برای حمایت بهتر از خود در برابر حملات سایبری کمک خواهد کرد.» دولت کانادا اعلام کرد شبکه‌های سریع‌تر مانند ۵G کمک کرده‌اند بخش‌های زیرساخت حیاتی کانادا، اتصال و یکپارچگی بیشتری پیدا کند اما در برابر اشکال جدید تهدیدهای سایبری، آسیب‌پذیرتر شده‌اند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران