شماره امروز: ۵۴۷

| | |

اپلیکیشن‌های بانکی برای اکوسیستم اندروید که بیش از یک میلیارد بار دانلود شده‌اند، در معرض آلودگی به تروجان‌های خطرناک قرار دارند.

دستورالعمل جدید اتحادیه اروپا برای مقابله با «دیپ فیک»

 طبق آپدیت آیین‌نامه اجرایی اتحادیه اروپا، گوگل،  فیس بوک، توئیتر و دیگر شرکت‌های ‌فناوری باید اقداماتی برای مقابله با دیپ فیلک و حساب‌های ‌کاربری جعلی در پلتفرم شان انجام دهند. به گزارش مهر به نقل از رویترز، پیش‌بینی می‌شود کمیسیون اتحادیه اروپا آیین نامه به‌روزرسانی شده درباره اخبار جعلی را به عنوان بخشی از اقدامات خود برای مقابله با این پدیده، روز پنج شنبه اعلام کند. این اقدام در سال ۲۰۱۸ میلادی به عنوان یک رویه داوطلبانه اعلام شد و اکنون به یک قانون تبدیل می‌شود و مسوولیت اجرای آن بر عهده رگولاتورها و امضا‌کنندگان قانون است. قانون به روزرسانی شده مواردی مانند دیپ فیک و حساب‌های ‌جعلی را کنترل می‌کند. محتواهای دیپ فیک در حقیقت نوعی جعل محتوای فراواقعی است که با روش‌های ‌کامپیوتری ایجاد می‌شود و به خصوص هنگام استفاده در بستر سیاسی، نگرانی‌های ‌زیادی را به وجود می‌آورد. این دستورالعمل همچنین به قوانین سختگیرانه جدید اتحادیه اروپا به نام «قانون سرویس‌های ‌دیجیتال» مرتبط است که در اوایل سال جاری مورد توافق ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا قرار گرفت و بخشی از آن به مقابله با اخبار جعلی پرداخته است. براساس قانون سرویس‌های ‌دیجیتال، شرکت‌هایی که نتوانند مسوولیت‌های ‌خود براساس این قوانین را انجام دهند با جریمه‌هایی تا ۶ درصد درآمد سالانه شان در سراسر جهان روبرو می‌شوند. شرکت‌ها پس از امضای دستورالعمل ۶ ماه فرصت دارند تا اقدامات لازم را اجرا کنند. امضاکنندگان قانون باید اقداماتی برای مقابله با تبلیغاتی در پیش گیرند که حاوی اخبار جعلی هستند و شفافیت بیشتری درباره تبلیغات سیاسی فراهم کنند. تیری برتون کمیسیونر اروپا در امور داخلی در این باره می‌گوید: قانون سرویس‌های ‌دیجیتال زیرساخت حقوقی برای دستورالعمل مقابله با اخبار جعلی فراهم می‌کند که شامل تحریم‌هایی بازدارنده است.

تهدید بدافزاری برای یک میلیارد دانلود اپلیکیشن اندرویدی

اپلیکیشن‌های بانکی برای اکوسیستم اندروید که بیش از یک میلیارد بار دانلود شده‌اند، در معرض آلودگی به تروجان‌های خطرناک قرار دارند. به گزارش ایسنا، بررسی بیش از ۶۰۰ اپلیکیشن مالی توسط شرکت امنیت موبایل «زیمپریوم» نشان داد ۱۰ خانواده تروجان بانکی، این اپلیکیشن‌ها را هدف می‌گیرند و بیشترین حملات علیه اپلیکیشن بانکی همراه، علیه اپلیکیشن بانک اسپانیایی BBVA صورت گرفته که بیش از ۱۰ میلیون بار دانلود شده است. در امریکا، ۱۲۱ اپلیکیشن مالی که بیش از ۲۸۰ میلیون بار دانلود شده است، هدف حملات تروجان‌ها قرار گرفته‌اند. پس از امریکا، کشورهای انگلیس و ایتالیا رکورددار بیشترین حملات به اپلیکیشن‌های مالی بوده‌اند و به ترتیب ۵۵ اپلیکیشن و ۴۳ اپلیکیشن هدف حمله قرار گرفته‌اند. طبق یافته‌های زیمپریوم، تروجان‌ها به اپلیکیشن‌های بانکی سنتی علاقه‌مند نیستند و راه‌کارهای فناوری مدرن را ترجیح می‌دهند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران