شماره امروز: ۵۴۷

| | |

طبق یادداشتی که IBM برای کارمندانش فرستاده، این شرکت تصمیم دارد فعالیت‌های خود را در روسیه پایان دهد و از هم‌اکنون اخراج کارمندان در این کشور را آغاز کرده است.

آی‌بی‌ام کارمندانش را در روسیه اخراج می‌کند

طبق یادداشتی که IBM برای کارمندانش فرستاده، این شرکت تصمیم دارد فعالیت‌های خود را در روسیه پایان دهد و از هم‌اکنون اخراج کارمندان در این کشور را آغاز کرده است. به گزارش مهر به نقل از رویترز، پس از حمله روسیه به اوکراین، ‌آی‌بی‌ام نیز به صدها شرکتی پیوست که فعالیت‌های خود در این کشور را تعلیق کردند. بسیاری از شرکت‌ها نیز به‌طور کامل از روسیه خارج شده‌اند. آرویند کریشنا مدیر ارشد اجرایی‌آی‌بی‌ام در نامه‌ای به کارمندان شرکت نوشته است: همزمان با گسترش پیامدهای جنگ و عدم قطعیت درباره گسترش آن، ما تصمیم گرفتیم به فعالیتمان در روسیه پایان دهیم. در بخش دیگری از این نامه آمده است: «همکاران ما در روسیه با ماه‌ها استرس و عدم قطعیت روبرو شده‌اند. می‌خواهم به آنها اطمینان دهم ‌آی‌بی‌ام در کنار آنها می‌ایستد و تمام گام‌های منطقی برای تامین پشتیبانی و انتقال آنها را انجام می‌دهد.» کریشنا در اوایل ماه جاری میلادی در مصاحبه‌ای گفته بود با توجه به افزایش تحریم‌ها علیه روسیه هنوز مشخص نیست شرکت تا چه زمان می‌تواند به کارمندانش دستمزد پرداخت کند. به گفته سخنگوی ‌آی‌بی‌ام این شرکت چند صد کارمند در روسیه دارد.

کلاهبرداری «ایربی‌ان‌بی»  در استرالیا

رگولاتوری ضدانحصار استرالیا دادخواستی را علیه شرکت امریکایی ایربی ان بی‌به علت فریب کاربران این کشور و تلاش برای دریافت مبالغ اضافه از آنان تقدیم دادگاه کرده است. به گزارش مهر به نقل از رویترز، استرالیا ایربی‌ان‌بی را متهم کرده که از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۱ تبلیغات اجاره محل اقامت و نیز هزینه‌های مرتبط با آن را به دلار امریکا برای کاربران استرالیایی نمایش داده و سود حاصل از تفاوت قیمت دلار استرالیا و دلار امریکا را به نفع خود مصادره کرده است. این شرکت حاضر به پرداخت مبالغ اضافی دریافتی بعد از اعتراض تعدادی از کاربران نشده و مدعی شده که این افراد خود خواسته‌اند هزینه‌های اقامت را بر مبنای دلار امریکا و نه دلار استرالیا مشاهده کنند، در حالی که این ادعا دروغ است. ایربی‌ان‌بی حتی از بازپرداخت هزینه‌های تبدیل ارز خودداری کرده و ادعا کرده که این هزینه کارمزد بانکی است و به کاربران تعلق ندارد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران