شماره امروز: ۵۴۷

| | |

واتس‌اپ قصد دارد ابزار بازگرداندن پیام حذف شده را برای کاربران این سرویس پیام رسان عرضه کند.

ساخت ابزار بازگرداندن چت‌های حذف شده در واتس‌اپ

واتس‌اپ قصد دارد ابزار بازگرداندن پیام حذف شده را برای کاربران این سرویس پیام رسان عرضه کند. به گزارش ایسنا، واتس‌اپ به کاربران اجازه می‌دهد پیام‌ها را در چت‌های جدید و قدیمی حذف کنند اما تصور کنید هنگامی که برای پاک کردن پیامی که به اشتباه به گروهی ارسال کرده‌اید، به جای گزینه «حذف برای همه»، گزینه «حذف برای من» را انتخاب کنید، چه وحشتی را احساس خواهید کرد. خوشبختانه با برنامه واتس‌اپ برای عرضه ابزار بازیابی پیام حذف شده، این نگرانی دیگر به گذشته خواهد پیوست. وب‌سایت WABetaInfo که یکی از معتبرترین منابع اخبار فوری درباره پیام رسان واتس‌اپ است، این قابلیت را در مرحله ابتدایی آزمایش کشف کرده است و آن را در اسکرین شات جدیدی نشان داد. هنگامی که کاربر گزینه «حذف برای من» را می‌زند، واتس‌اپ در پایین صفحه، گزینه «بازگرداندن» (UNDO) را نمایش می‌دهد. کاربران واتس‌اپ مانند سرویس‌های پیام‌رسان دیگر نظیر تلگرام، چند ثانیه زمان خواهند داشت تا چت‌ها را برگردانند و سپس درباره نگه داشتن آنها یا حذف برای همه، تصمیم بگیرند. 

کلاب‌هاوس دست به اخراج زد

شبکه اجتماعی صوتی کلاب هاوس که در روزهای اوج پاندمی کووید پرطرفدار شده بود، طی روزهای اخیر شمار متعددی از کارمندانش را اخراج کرده است. به گزارش ایسنا، منابع آگاه به بلومبرگ گفتند: این اخراج‌ها در راستای تغییرات گسترده و بازبینی استراتژی این شبکه اجتماعی صوتی صورت می‌گیرد. بعضی از کارمندان ترجیح دادند خودشان کلاب‌هاوس را ترک کنند زیرا این شرکت بعضی از بخش‌های برنامه‌ریزی شده که پیش از این روی آنها متمرکز بود مانند ورزش، خبر و بین‌الملل را حذف کرد. سخنگوی کلاب هاوس در بیانیه‌ای اعلام کرد: شماری از مشاغل در راستای یکپارچه کردن تیم ما، حذف شدند و عده معدودی تصمیم گرفتند به دنبال فرصتهای جدید بروند. ما به استخدام افراد جدید در بخش‌های مهندسی، محصول و طراحی ادامه می‌دهیم. کلاب هاوس بدون این افراد بااستعداد، هرگز به جایی که اکنون قرار دارد، نمی‌رسید. ما بی‌نهایت قدردان کارهایی هستیم که آنها انجام داده‌اند و می‌دانیم آنها کارهای فوق‌العاده‌ای در آینده انجام می‌دهند.

سرقت اطلاعات کاربران توسط ۲۰۰ برنامه‌ مخرب اندرویدی

بیش از ۲۰۰ برنامه اندروید با موضوعاتی از جمله تناسب اندام، ویرایش عکس و پازل در فروشگاه گوگل‌پلی وجود دارد که نرم‌افزار جاسوسی را منتشر می‌کنند و هدف آنها سرقت داده‌های حساس از دستگاه‌های در معرض خطر کاربران است. به گزارش ایسنا، وب‌سایت سایبرسکیوریتی اعلام کرد محققان Trend micro اخیرا دریافته‌اند که بیش از ۲۰۰ برنامه اندروید در فروشگاه گوگل‌پلی وجود دارد که نرم‌افزار جاسوسی معروف Facesteale  را منتشر می‌کنند و هدف آنها سرقت داده‌های حساس از دستگاه‌های در معرض خطر کاربران است. اکثر این برنامه‌های اندرویدی موضوعاتی از جمله تناسب اندام، ویرایش عکس و پازل دارند. این برنامه‌های مخرب تمام داده‌های ضروری را که شما داوطلبانه وارد برنامه‌ها کرده‌اید مانند کوکی‌های فیس‌بوک و سایر اطلاعات شخصی را سرقت می‌کنند. موسسه دکتروب، وقوع جاسوس‌افزار FaceStealer را در جولای ۲۰۲۱ گزارش کرد، پس از این زمان، از آن به عنوان مجموعه‌ای از برنامه‌های تقلبی یاد می‌شود که با هدف به دست آوردن اطلاعات حساس کاربران اندروید مورد سوء‌استفاده قرار می‌گیرند، از ۲۰۰ برنامه مخرب، ۴۲ مورد به عنوان سرویس وی‌پی‌ان، ۲۰ مورد نرم‌افزارهای دوربین و ۱۳ مورد نرم‌افزارهای ویرایش عکس شناسایی شده‌اند. علاوه بر این آخرین گزارش Trend Micro حاکی از کشف بیش از ۴۰ برنامه غیرقانونی برای استخراج ارز دیجیتال است، برنامه‌های ماینینگ با استفاده از بدافزار طراحی‌شده برای فریب کاربران به تماشای تبلیغات و پرداخت هزینه اشتراک، کاربران علاقه‌مند به سکه‌های مجازی را هدف قرار می‌دهند. محققان این باورند که این تحلیل یکی از بزرگ‌ترین مطالعات روی دستگاه در مورد برنامه‌های بالقوه مضر در اندروید است، آنها این مطالعه را بین سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ انجام دادند و در آن بیش از ۸.۸ میلیون برنامه نصب‌شده در بیش از ۱۱.۷ میلیون دستگاه را تجزیه و تحلیل کردند که از این میان، ۳۵۵۳ برنامه حذف‌شده پس از شناسایی به عنوان نرم‌افزارهای مخرب، آشکار شد. افرادی که از انواع این برنامه‌ها استفاده می‌کنند به‌راحتی توسط برنامه‌های Facestealer جذب می‌شوند، زیرا این بدافزارهای مخرب در قالب ابزارهای ساده پنهان می‌شوند، وقتی صحبت از اپلیکیشن‌های جعلی استخراج ارزهای دیجیتال به میان می‌آید، اپراتورها چیزی بیش از کلاهبرداری از قربانیان برای خرید خدمات تقلبی استخراج رمزارزها انجام می‌دهند، همچنین از کاربران نرم‌افزار رمزارزها، اطلاعات حساسی مانند کلیدهای خصوصی درخواست می‌شود تا از طریق آن بتوانند کلیدهای خصوصی‌تر و سایر اطلاعات حساس قابل سوءاستفاده را جمع‌آوری کنند. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران