شماره امروز: ۵۴۷

وزیر ارتباطات:

| | |

وزیر ارتباطات با بیان اینکه ماهواره‌های متعددی در دست پرتاب داریم، گفت: جمهوری اسلامی ایران باید به زودی به یکی از صادرکنندگان خدمات فضایی منطقه و کشورهای اسلامی تبدیل شود. ب

وزیر ارتباطات با بیان اینکه ماهواره‌های متعددی در دست پرتاب داریم، گفت: جمهوری اسلامی ایران باید به زودی به یکی از صادرکنندگان خدمات فضایی منطقه و کشورهای اسلامی تبدیل شود. به گزارش خانه ملت، عیسی زارع‌پور با حضور در کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، گزارشی از اقدامات انجام شده در محورهای مختلف طی ۷ ماه گذشته و برنامه‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال ۱۴۰۱ را ارایه کرد. وی اجرایی شدن ۷۰ درصد شبکه ملی اطلاعات در سال جاری را یکی از برنامه‌ریزی‌های وزارت ارتباطات عنوان کرد و گفت: اجرای فازهای مختلف شبکه ملی اطلاعات یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های وزارت ارتباطات است. وزیر ارتباطات اضافه کرد: تلاش می‌کنیم در سال جاری یک واحد درصد به سهم اقتصاد دیجیتال از کل تولید ناخالص ملی، افزوده شود؛ کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال در دولت، محوریت تحقق این مهم را برعهده دارد. وی با بیان اینکه پروژه راهبردی فیبرنوری منازل و کسب و کارها که می‌تواند سرعت دسترسی مردم به اینترنت و شبکه را چندین برابر کند، در دست انجام است، اضافه کرد: عملیاتی کردن ۵ میلیون پورت پرسرعت در نقاط مختلف یکی دیگر از هدف‌گذاری‌های وزارت ارتباطات است. 

زارع پور در تشریح اقدامات وزارت ارتباطات در توسعه حوزه فضایی نیز گفت: امسال تثبیت تزریق ماهواره به لایه لئو (مدارهای حدود ۵۰۰ کیلومتری) انجام می‌گیرد. وزیر ارتباطات با بیان اینکه ماهواره‌های متعددی در دست پرتاب داریم، ادامه داد: ان‌شاءالله جمهوری اسلامی ایران باید به زودی به یکی از صادرکنندگان خدمات فضایی منطقه و کشورهای اسلامی تبدیل شود؛ زیرا ما جز ۱۰ کشوری هستیم که از یک سو توان ساخت ماهواره بومی را داریم و از سوی دیگر نیز پرتاب آن را با پرتابگر بومی انجام می‌دهیم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران