شماره امروز: ۵۴۷

| | |

وزیر ارتباطات گفت: هیچ اپراتوری به بهانه افزایش دو درصدی حق‌السهم دولت در بودجه ۱۴۰۱ حق افزایش تعرفه اینترنت را نخواهد داشت،

وزیر ارتباطات گفت: هیچ اپراتوری به بهانه افزایش دو درصدی حق‌السهم دولت در بودجه ۱۴۰۱ حق افزایش تعرفه اینترنت را نخواهد داشت، به گزارش مهر، عیسی زارع‌پور در حاشیه بازدید از نمایشگاه ظرفیت شبکه ملی اطلاعات و توانمندی داخل برای توسعه شبکه فیبر نوری در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال مهر گفت: هیچ اپراتوری به بهانه افزایش دو درصدی حق السهم دولت، حق افزایش تعرفه اینترنت را ندارد. وی افزود: سازمان تنظیم مقررات تعرفه‌ها را اعلام می‌کند و متناسب با اعلام این سازمان حق تغییر نرخ‌ها وجود خواهد داشت. زارع‌پور گفت: دو درصد افزایش حق السهم دولت عددی نیست که اپراتوری بخواهد به خاطر آن قیمت‌ها را تغییر دهد. وی با بیان اینکه سال گذشته حق السهم دولت در بودجه ۱۰ درصد افزایش یافت که البته مشمول خیلی از اپراتورها نشد، ادامه داد: هم‌اکنون این افزایش دو درصد نباید بهانه‌ای باشد برای اینکه افزایش نرخی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات اتفاق بیفتد. وزیر ارتباطات اظهار داشت: طبق روالی که وجود دارد، تعرفه‌ها اصلاح خواهد شد اما ربطی به این افزایش ندارد ما در حال پیگیری از شورای نگهبان هستیم که این دو درصد که در بودجه سال ۱۴۰۱ از حق السهم دولت از محل درآمد اپراتورها افزایش می‌یابد، کسر شود.

وزیر ارتباطات با اشاره به برنامه‌ریزی برای ایجاد ۲۰ میلیون پورت فیبر نوری و تقویت توان تولید داخل برای تجهیزات این پروژه گفت: ما در دولت سیزدهم به دنبال راه‌اندازی شبکه پرسرعت و باکیفیت هستیم و تنها راه توسعه را شبکه فیبر نوری منازل می‌دانیم. بر این اساس تولید تجهیزات بومی از جمله الزامات این پروژه است و ما از آن حمایت می‌کنیم. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران