شماره امروز: ۵۴۷

| | |

رییس کمیسیون مشترک طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی از ادامه پیگیری این طرح با نام جدید «نظام تنظیم مقررات فضای مجازی»

ادامه بررسی طرح تنظیم مقررات فضای مجازی بعد از تصویب بودجه

رییس کمیسیون مشترک طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی از ادامه پیگیری این طرح با نام جدید «نظام تنظیم مقررات فضای مجازی» بعد از تصویب لایحه بودجه ۱۴۰۱ خبر داد.رضا تقی پور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه کلیات طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی با نام جدید در کمیسیون مشترک به تصویب رسیده است، افزود: روند ادامه بررسی طرح تنظیم مقررات فضای مجازی مطابق قبل دنبال می‌شود. وی گفت: در حال حاضر نمایندگان کمیسیون مشترک طرح درگیر بررسی لایحه بودجه سال آینده هستند و جلسات مجلس به‌طور فشرده برگزار می‌شود. از این رو برگزاری جلسات کمیسیون مشترک بررسی طرح نظام تنظیم مقررات فضای مجازی که بسیاری از نمایندگان در آن عضو هستند، بعد از بودجه ادامه پیدا می‌کنند. تقی پور گفت: با توجه به تصویب کلیات طرح، از این پس ادامه جلسات کمیسیون مشترک به بررسی جزییات و مفاد این طرح اختصاص می‌یابد. وی افزود: هنوز زمان تشکیل جلسات مشخص نیست و در مورد آن اطلاع‌رسانی خواهد شد. به گزارش مهر، کلیات طرح «نظام تنظیم مقررات فضای مجازی» پس از ۴۵ جلسه کارشناسی با حضور گروه‌های مختلف حقیقی و حقوقی از وزارت خانه‌ها و سازمان‌ها و نهادهایی از جمله وزارت ارتباطات، مرکز پژوهش‌های مجلس و مرکز ملی فضای مجازی، سوم اسفند ماه در قالب ۲۲ ماده به تصویب اعضای کمیسیون مشترک بررسی این طرح رسید.

اختلال در تامین پهنای باند از مسیر اوکراین را پیش بینی کرده بودیم

وزیر ارتباطات با بیان اینکه از زمان آغاز بحران اوکراین، احتمال اختلال در تامین پهنای باند بین‌الملل از مسیر این کشور را پیش بینی کرده بودیم، از برنامه‌ریزی برای ایجاد ظرفیت جایگزین خبر داد. به گزارش خبرنگار مهر، ‎از حدود ساعت ۱۸ روز گذشته بخشی از ظرفیت اینترنت بین‌المللی کشور که از طریق شرکت روس تلکام و از مسیر کشور اوکراین تأمین می‌شد، قطع شده است. این‬ ظرفیت‬ که‬ حدود‬ ۴۰۰‬ گیگ‬ است، ‬ باعث‬ افت‬ ارتباطات‬ در داخل کشور شده و وزارت ارتباطات اعلام کرده که ‌با توجه به تداوم اختلالات مسیر شبکه از اوکراین، در حال برقراری لینک‌های جایگزین از طریق سایر مسیرهای بین‌المللی است. در‬ این راستا عیسی زارع پور وزیر ارتباطات در صفحه شخصی خود در شبکه‌های اجتماعی نوشت: همانطور که همکارانم نیز اطلاع داده‌اند، یکی از مسیرهای تأمین اینترنت بین‌الملل که از اوکراین عبور می‌کند قطع شده و بخشی از پهنای باند بین‌الملل کاهش یافته که در ساعت پیک ممکن است منجر به اختلال شود. وی گفت: این مساله را از زمان آغاز بحران اوکراین پیش بینی کرده بودیم و به دلیل زمان بر بودن تأمین ظرفیت جدید، همان موقع به همکارانم در شرکت ارتباطات زیرساخت گفتم که برای ظرفیت جایگزین اقدام کنند و این موضوع به سرعت در حال انجام است. وزیر ارتباطات تاکید کرد: تنوع بخشیدن به منابع و مسیرهای تأمین اینترنت بین‌الملل و تأمین ظرفیت پشتیبان برای مواقع این‌چنینی از سیاست‌های دولت مردمی است که به صورت جدی دنبال می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران