شماره امروز: ۵۴۷

| | |

رییس دانشگاه آزاد ضمن تاکید بر آموزش و فرهنگ‌سازی استفاده از شبکه‌های اجتماعی، از اقدامات همراه اول در تولید محتوا و راه‌اندازی پلتفرم‌های دیجیتال تشکر کرد.

رییس دانشگاه آزاد: 

خوشحالم که همراه اول توانسته بخشی از عقب‌ماندگی‌های کشور در عرصه فضای مجازی را جبران کند

رییس دانشگاه آزاد ضمن تاکید بر آموزش و فرهنگ‌سازی استفاده از شبکه‌های اجتماعی، از اقدامات همراه اول در تولید محتوا و راه‌اندازی پلتفرم‌های دیجیتال تشکر کرد. به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، عصر روز دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۰، محمدمهدی طهرانچی رییس دانشگاه آزاد اسلامی به همراه هیاتی، ضمن بازدید از مرکز مانیتورینگ پلتفرم‌های دیجیتال همراه اول، تفاهم نامه‌ای را با مدیرعامل اپراتور اول تلفن همراه کشور در راستای ارتقای سطح همکاری‌ها امضا کرد. این تفاهم نامه در راستای تعاملات علمی-پژوهشی و تحقق اهداف کارآفرینی در ارتباط دانشگاه با صنعت، هم افزایی علمی و اجرایی، استفاده از سرویس‌ها و خدمات سازمانی همراه اول به همت مرکز تحقیق و توسعه این اپراتور منعقد شد. همکاری در ایجاد و توسعه زیرساخت‌های فناوری و سراهای نوآوری مشترک با رویکرد مساله محوری، همکاری در تجاری‌سازی محصولات سخت افزاری و نرم افزاری فن آوران مستقر در زیست‌بوم فناوری دانشگاه، همکاری در اجرای رویدادهای فناورانه، همکاری در ایجاد و توسعه شتاب‌دهنده‌های تخصصی، فضاهای کار اشتراکی مجازی، تجاری‌سازی محصولات فناورانه در پارک علم و فناوری دانشگاه و تقویت شبکه‌سازی در حوزه فناوری، همکاری برای توسعه زیرساخت‌های فناورانه به منظور ایجاد پلتفرم آموزشی و دورکاری دانشگاه، هدایت و تعریف پروژه‌های دانشجویی در راستای مسائل پژوهشی همراه اول، توسعه زیرساخت‌های فناوری نسل پنجم، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در راستای تسهیل‌گری تحقیق و توسعه و همچنین تاسیس صندوق مشترک جهت حمایت از طرح‌های فناورانه بخشی از اهداف مهم مندرج در این تفاهم نامه است.

رقابت تنگاتنگ بر سر جذب مشترکان جدید

همراه اول رکورددار بیشترین مشترک 4G  شد

موبنا؛ محمدرضا حبیبیان - ضریب نفوذ تلفن همراه با بیش از ۱۳۵ میلیون و ۸۸۹ هزار خط فعال، از مرز ۱۶۰ درصد عبور کرد. براساس گزارشی که سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منتشر کرده، همراه اول - در میان اپراتورهای فعال - پیشگام توسعه صنعت ارتباطات همراه کشور معرفی شده است. گزارش جدید سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی حاکی از رشد ۵.۰۳ درصدی ضریب نفوذ تلفن‌همراه در کشورمان است. در این گزارش رتبه نخست توسعه ارتباطات همراه در اختیار همراه اول است؛ به‌طوری‌که تعداد خطوط فعال این اپراتور در پایان شهریور سال جاری ۷۱ میلیون و ۲۶۰ هزار و ۵۰۷ سیمکارت بوده، اما در گزارش جدید این عدد به ۷۲ میلیون و ۷۹۴ هزار و ۸۱۶ سیمکارت فعال رسیده است. بر این اساس تعداد سیمکارت‌های فعال این اپراتور یک میلیون و ۵۳۴ هزار و ۳۰۹ قطعه افزایش را نشان می‌دهد. جالب است بدانید به غیر از اینکه ضریب نفوذ تعداد سیمکارت‌های فعال در کشور رقم افزایشی را نشان می‌دهد، آمار ضریب نفوذ اینترنت همراه نیز افزایش چشم‌گیری طی بازه زمانی این گزارش داشته؛ به‌طوری‌که هم‌اکنون ضریب نفوذ اینترنت همراه از مرز ۱۰۹ درصد نیز گذشته است. اگر آمار اینترنت همراه را با بخش ارتباطات ثابت مقایسه کنید، برنده این رقابت با اختلاف اپراتورهای تلفن همراه هستند، هرچند تلفن‌ثابت کماکان طرفداران سنتی خود را دارد و حتی به تعداد مشترکان آن افزوده می‌شود. درخصوص ‌ام.‌تی‌.ان-ایرانسل نیز باید به این نکته اشاره شود که این اپراتور نیز در سه‌ماهه پاییز یک میلیون و ۳۰۰هزار مشترک فعال جدید جذب کرده که با اختلاف بعد از همراه اول قرار می‌گیرد. رتبه بعدی جذب مشترکان جدید مربوط به رایتل است که برخلاف دو اپراتور قبلی، رایتل وضعیت چندان خوبی ندارد، چراکه در سه‌ماهه پاییز، این اپراتور ۷۹ هزار و ۸۴۰ مشترک از دست داده و با اختلاف بسیار زیادی بعد از دو اپراتور همراه اول و‌ام.تی.ان- ایرانسل قرار می‌گیرد. بد نیست بدانید بررسی‌ها نشان می‌دهد به‌طور مستمر از مشترکان نسل 3G کاسته و به مشترکان نسل 4G افزوده می‌شود؛ به‌طوری‌که مثلا تعداد مشترکان نسل چهارم همراه اول بیش از 2.4 میلیون نفر افزایش داشته است. آخرین آمارها نشان می‌دهد بیش از ۴۰ میلیون و ۴۲۰ هزار و ۲۸۸ مشترک نسل چهارم اینترنت همراه اول هستند، درحالی که همین آمار برای‌ام.تی.ان-ایرانسل حدود ۳۴ میلیون مشترک است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران