شماره امروز: ۵۴۷

| | |

بررسی‌های یک محقق امنیتی مستقل نشان می‌دهد اطلاعاتی که در گوشی آیفون در مورد وضعیت سلامت باتری این گوشی نمایش داده می‌شود، غلط است.

آیفون در مورد سلامت باتری به کاربران دروغ می‌گوید

بررسی‌های یک محقق امنیتی مستقل نشان می‌دهد اطلاعاتی که در گوشی آیفون در مورد وضعیت سلامت باتری این گوشی نمایش داده می‌شود، غلط است. به گزارش مهر به نقل از زد دی نت، بررسی‌های مستقل آدریان کینگزلی هاگز نشان می‌دهد اطلاعاتی که از طریق مسیر تنظیمات، باتری، سلامت باتری به کاربران گوشی‌های آیفون نشان داده می‌شود، دقیق نیست و اپل عمدا وضعیت سلامت باتری را بهتر از واقعیت نشان می‌دهد. در این بخش از ابتدا وضعیت سلامت باتری ۱۰۰ درصد نشان داده می‌شود و این درصد کم‌کم کاهش می‌یابد تا زمان تعویض باتری فرا برسد. ولی واقعیت آن است که باتری‌های آیفون سریع‌تر از چیزی که در بخش تنظیمات نمایش داده می‌شود، خراب شده و از بین می‌روند. بررسی که پژوهشگر مذکور بر روی باتری گوشی آیفون ۱۳ پرو مکس انجام داده نشان می‌دهد در شرایطی که بعد از گذشت ۱۰۴ روز میزان سلامت باتری ۹۲ درصد نمایش داده شده، اما عملاً این رقم بر مبنای میزان استفاده از گوشی، سرعت خالی شدن باتری و تعداد دفعات روشن شدن و نیز وضعیت ظاهر و وضعیت شیمیایی باتری در حد ۸۰ درصد است. اپل هنوز در این زمینه واکنشی از خود نشان نداده است.

ازسرگیری فعالیت کارخانه جنجالی تولید آیفون در هند

شرکت « فاکسکان تکنولوژی» فعالیت کارخانه‌ای در هند که آیفون اپل را تولید می‌کرد و به دنبال اعتراضات کارگری تعطیل شده بود را از سرمی‌گیرد. به گزارش ایسنا، فاکسکان در بیانیه‌ای اعلام کرد این شرکت تایوانی این مجتمع را پس از آماده‌سازی خوابگاه‌ها و بهبود شرایط آنها، به صورت مرحله به مرحله بازگشایی خواهد کرد و سیستمی را به اجرا می‌گذارد تا مطمئن شوند کارگران می‌توانند در آینده اعتراضشان را ابراز کنند و اگر لازم باشد این اعتراض به صورت ناشناس خواهد بود. فاکسکان این کارخانه را که در حومه شهر چنای در جنوب هند قرار دارد، پس از اینکه اعتراض کارگران به مسمومیت غذایی گسترده به خشونت کشیده شد و حتی در مقطعی از این اعتراضات، یک بزرگراه بزرگ را اواسط دسامبر مسدود کردند، تعطیل کرد. این اتفاق توجهات را به وضعیت کارگران جلب کرد و باعث به جریان افتادن تحقیقات دولت شد. اپل روز دوشنبه اعلام کرد این کارخانه تحت نظارت خواهد بود اما کارگران بازگشت به محل کارشان را با دریافت ضمانت درباره استاندارد بودن وضعیت غذا و محل استراحتشان، آغاز کردند. برای اپل این مساله منعکس‌کننده حادثه مشابهی است که یک سال پیش در هند برای شرکت ویسترون اتفاق افتاد و بدنبال شورش کارگران بر سر دستمزدهای پرداخت نشده، این تولیدکننده آیفون را تحت نظارت قرار داد. فاکسکان پس از اعتراضات چنای، متعهد شده که در تیم مدیریت هندی خود و فعالیت‌هایش اصلاحاتی صورت دهد و دولت تامیل نادو اعلام کرد این شرکت با توسعه مناطق استراحتگاهی، ارتقای تاسیسات نظافت شخصی و فراهم کردن آب آشامیدنی موافقت کرده است. بر اساس گزارش بلومبرگ، فاکسکان که مهم‌ترین شریک تولیدکننده محصولات اپل است، در گذشته هم مسائل کارگری به خصوص در چین داشته که اکثر گوشی‌های آیفون، لپ‌تاپ‌ها، تبلت‌ها و کنسول‌های بازی برندهای بزرگ در آنجا تولید می‌شود. این شرکت تایوانی که بزرگ‌ترین کارفرمای خصوصی در چین است، پس از چندین مورد خودکشی در سال ۲۰۱۰ که شرایط دشوار زندگی و کار صدها هزار مهاجر مشغول به کار در کارخانه‌های شرکت‌های خارجی را منعکس کرد، اصلاحات گسترده‌ای را در کارخانه‌هایش به اجرا گذاشت.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران