شماره امروز: ۵۴۷

| | |

طبق قانونی جدید در چین که از اول فوریه ۲۰۲۲ اجرا می‌شود شرکت‌هایی با بیش از یک میلیون کاربر که خواستار شرکت در بورس خارجی هستند

شرکت‌های چینی با تحقیق امنیت سایبری روبرو می‌شوند

طبق قانونی جدید در چین که از اول فوریه ۲۰۲۲ اجرا می‌شود شرکت‌هایی با بیش از یک میلیون کاربر که خواستار شرکت در بورس خارجی هستند باید تحقیق‌های امنیت سایبری را پشت سر بگذارند. به گزارش مهر به نقل از رویترز، رگولاتور فضای سایبری چین اعلام کرد قوانین جدید را از ۱۵ فوریه سال جاری میلادی اجرا می‌کند. طبق این قوانین شرکت‌هایی که داده‌های بیش از یک میلیون کاربر را در اختیار دارند قبل از عرضه سهام‌شان در بورس‌های خارجی تحت بررسی‌های دقیق قرار می‌گیرند. طبق بیانیه منتشرشده در حساب وی چت اداره فضای سایبری چین (CAC) این شرکت‌ها باید قبل از عرضه اولیه سهام در بورس به بورس‌های خارجی، درخواست تحقیق امنیت سایبری ثبت کنند. اگر تحقیق نشان دهد با فعالیت شرکت در بورس خارجی امنیت ملی چین به خطر می‌افتد، موسسات اجازه چنین اقدامی را دریافت نمی‌کنند. این جدیدترین تحول در مجموعه اقداماتی است که به دستور دولت چین برای سخت‌تر شدن قوانین ناظر بر عرضه اولیه سهام شرکت‌ها در بورس‌های خارجی انجام می‌شود. اداره فضای سایبری چین در ماه جولای این قوانین را پیشنهاد و اعلام کرده بود بررسی‌های امنیتی روی ریسک‌های مربوط تحت تاثیر قرار گرفتن داده‌ها، کنترل یا دستکاری شدن داده‌ها توسط دولت‌های خارجی متمرکز خواهد بود.

شکایت از بلک‌بری به خاطر تخلف قدیمی

یک قاضی امریکایی درخواست شرکت بلک بری برای کنار گذاشتن یک شکایت قدیمی را کنار گذاشت تا رسیدگی به آن از پاییز آغاز شود. به گزارش مهر به نقل از رویترز، بر اساس شکایت یادشده بلک‌بری در مورد میزان موفقیت و سودآوری گوشی‌های هوشمند بلک بری ۱۰ خود، دروغ گفته، سهامداران را فریب داده و در این مورد واقعیات را منعکس نکرده است. به گفته کالین مک ماهون قاضی منطقه منهتن، علی‌رغم گذشت بیش از هشت سال از رسیدگی به این پرونده هنوز مسائلی در ارتباط با حسابرسی بلک بری باقی مانده و کارشناسان در این مورد به جمع‌بندی نرسیده‌اند. بلک‌بری ۱۰ در ابتدا گوشی موفقی بود، ولی بعد از مدت کوتاهی در برابر آیفون و گوشی‌های اندرویدی بازار را واگذار کرد و تولید این گوشی از سال ۲۰۱۶ به بعد متوقف شد. سهام‌داران بلک‌بری می‌گویند این شرکت چشم‌انداز واقعی فروش بلک‌بری ۱۰ را در بیانیه‌های عمومی در طول سال ۲۰۱۳ پنهان کرده و این امر منجر به افزایش قیمت سهام آن شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران