شماره امروز: ۵۴۷

| | |

قاضی دادگاهی در امریکا شکایتی از مایکروسافت را در مورد دریافت هزینه تبلیغاتی اضافی از آگهی‌‌دهندگان در لینکدین رد کرده است.

لینکدین از اتهام دریافت هزینه تبلیغاتی اضافی تبرئه شد

قاضی دادگاهی در امریکا شکایتی از مایکروسافت را در مورد دریافت هزینه تبلیغاتی اضافی از آگهی‌‌دهندگان در لینکدین رد کرده است. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، بر اساس شکایت مطرح شده، مایکروسافت مالک لینکدین، تعداد افرادی که تبلیغات ویدئویی نمایش داده شده در این شبکه اجتماعی را تماشا می‌کنند بیش از حد واقعی اعلام کرده بود تا بتواند بابت صدها هزار آگهی ویدئویی مبالغ بیشتری دریافت کند. بر اساس حکمی که توسط سوزان ون کولن صادر شده، اگر چه برخی اطلاعاتی که لینکدین در این زمینه منتشر کرده، گمراه‌‌‌کننده بوده‌اند، اما شاکیان نتوانسته‌اند اسناد قانع‌‌‌کننده حقوقی ارایه‌‌دهند که نشان دهد بر اساس قوانین موجود لینکدین دست به تخلف و فریب آگهی‌‌دهندگان زده است. قاضی این پرونده همچنین معتقد است لینکدین هیچ وظیفه‌ای برای ارایه «سنجه‌های دقیق از تبلیغات» نداشته و با استناد به همین امر مسوولیتی در قبال بررسی تقلب در ارایه آمار از تعداد کلیک‌ها یا فعالیت‌های غیرقانونی اشخاص ثالث که می‌تواند بر هزینه تبلیغات تأثیر بگذارد، ندارد. تبلیغ‌کنندگان، لینکدین را متهم کرده‌اند که با شمارش «بازدیدهای» تبلیغات ویدئویی که از طریق برنامه‌های ثالث مرتبط با لینکدین صورت می‌گیرد، فریب کاری کرده است. این اتهام از سوی مایکروسافت و دادگاه رد شده است.

ساندار پیچای روی صندلی داغ بازجویی شاکیان می‌نشیند

براساس گزارشی جدید شاکیان پرونده‌ای که گوگل را متهم کرده بود داده‌های کاربران را در حالت ناشناس ردیابی می‌کند، می‌توانند از مدیر ارشد اجرایی این شرکت سوالاتی بپرسند. به گفته خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، طبق رای دادگاهی در کالیفرنیای امریکا شاکیانی که گوگل را به ردیابی غیرقانونی مصرف اینترنتشان در حالت ناشناس مرورگر متهم کرده بودند، می‌توانند از ساندار پیچای مدیر ارشد اجرایی این شرکت بازجویی کنند. در ژوئن ۲۰۲۰ میلادی شکایتی ثبت شد که طبق آن کاربران گوگل را متهم کردند با ردیابی مصرف اینترنت آنها هنگامی که مرورگرشان در وضعیت خصوصی قرار داشته، حریم شخصی آنها را نقض کرده است. شاکیان مدعی هستند پیچای به‌طور خاص درباره چالش‌های مرورگر کروم و نگرانی‌های امنیتی اطلاع داشته است. طبق اسناد دادگاه، در سال ۲۰۱۹ میلادی به پیچای هشدار داده شد حالت ناشناس مرورگر مشکل‌ساز است، اما با این وجود تغییری در آن حاصل نشد زیرا او نمی‌خواست ویژگی مذکور تحت توجهات قرار گیرد. سوزان ونکولن قاضی دادگاه این پرونده در سن حوزه کالیفرنیا گفت: برخی اسناد نشان می‌دهد اطلاعاتی مرتبط با این امر به پیچای منتقل شده و بنابراین از درخواست شاکیان برای پرسش سوالاتی از وی موافقت می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران