شماره امروز: ۵۴۷

| | |

شرکت مِتا پلتفرمز (فیس‌بوک سابق) اعلام کرد با شرکت‌های جاسوسی که از وب سایت‌های رسانه اجتماعی این شرکت برای جاسوسی از مردم در بیش از ۱۰۰ کشور جهان استفاده کرده‌‌اند،

افشای جاسوسی از کاربران فیس‌بوک در بیش از ۱۰۰ کشور

شرکت مِتا پلتفرمز (فیس‌بوک سابق) اعلام کرد با شرکت‌های جاسوسی که از وب سایت‌های رسانه اجتماعی این شرکت برای جاسوسی از مردم در بیش از ۱۰۰ کشور جهان استفاده کرده‌‌اند، مقابله می‌کند. به گزارش ایسنا، شرکت مِتا در گزارشی از شش شرکت در رژیم صهیونیستی، هند، مقدونیه شمالی و یک نهاد ناشناس در چین نام برد که به جاسوسی از هزاران نفر پرداخته‌‌اند. شرکت مادر فیس‌بوک اعلام کرد زیرساخت مربوط به این شرکت‌ها را مسدود کرده و برای توقف اعمالشان به آنها هشدار داده و حدود ۱۵۰۰ حساب فیس‌بوک و اینستاگرام را که به صورت محرمانه برای شناسایی، اجرای عملیات هک و فریب دادن مردم برای دادن اطلاعات شخصی استفاده می‌شدند را مسدود کرده است. طبق اعلام شرکت مِتا، افرادی که هدف جاسوسی این شرکت‌ها قرار گرفته‌‌اند شامل روزنامه‌نگاران، مخالفان، منتقدان دولت‌ها و خانواده‌های آنها و کنشگران حقوق بشر بوده‌‌اند. تصور می‌رود بیش از ۴۸ هزار نفر هدف این شرکت‌های جاسوسی قرار گرفته‌‌اند. انتشار این گزارش با کنکاش فزاینده از شرکت‌هایی همزمان شده است که فناوری‌های مراقبتی را برای دولت‌ها فراهم می‌کنند. این شرکت‌ها مانند شرکت NSO Group رژیم صهیونیستی مدعی هستند که ابزارهایی را برای کمک به سازمان اطلاعاتی و اجرای قانون برای مقابله با جرایم جدی و تروریسم فراهم می‌کنند. اما در سال‌های اخیر موارد مکرری وجود داشته که دولت‌ها از این فناوری برای جاسوسی از مخالفان، کنشگران حقوق بشر و روزنامه‌نگاران استفاده کرده‌‌اند.

اکانت اینستاگرام  هک‌شدنی است؟

لازم است کاربران برای افزایش ضریب ایمنی صفحات اینستاگرامی و پیشگیری از آسیب‌های احتمالی و جبران‌ناپذیر، از انتخاب رمز عبور ساده که زمینه‌ساز هک صفحات اینستاگرامی است، پرهیز کنند. به گزارش ایسنا، هکرها برای دستیابی به رایانه‌ها و حساب‌های آنلاین از روش‌های مختلفی استفاده می‌کنند. اگر برای بخش پسورد از یک عبارت استفاده شود احتمال موفقیت کاهش می‌یابد. در عوض استفاده از کلمات و نمادهای خاص، حروف بزرگ و عبارت‌های طولانی می‌تواند مناسب باشد. فعال کردن تأیید هویت دومرحله‌ای یکی از روش‌های جلوگیری از حمله سایبری است که می‌تواند یک لایه اضافی برای محافظت از حساب را اضافه کند. یک مورد دسترسی اضافی مانند رمز عبور یک‌بار مصرف (OTP) که به یک حساب ایمیل یا تلفن همراه ارسال می‌شود می‌تواند از دسترسی هکرها به آن جلوگیری کند. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران