شماره امروز: ۵۴۷

| | |

افزایش انتشار سویه اومیکرون ویروس کرونا در اروپا و امریکا موجب شده تا بسیاری از فعالان صنعت رزرو آنلاین هتل و خدمات سفر اینترنتی شاهد سقوط کسب و کارشان باشند

انتشار اومیکرون صنعت خدمات سفر آنلاین را بی‌رونق کرد

افزایش انتشار سویه اومیکرون ویروس کرونا در اروپا و امریکا موجب شده تا بسیاری از فعالان صنعت رزرو آنلاین هتل و خدمات سفر اینترنتی شاهد سقوط کسب و کارشان باشند. به گزارش مهر به نقل از رویترز، برقراری مجدد برخی محدودیت‌ها در غرب موجب شده تا بسیاری از افرادی که برای کریسمس از خدمات رزرو آنلاین هتل و دیگر امکانات تفریحی و رفاهی بهره گرفته بودند، آنها را لغو کنند. افزایش این روند نگرانی از ایجاد مشکلات مالی در این صنعت را افزایش داده است. بررسی‌های موسسه تریواگو نشان می‌دهد که ادامه این وضعیت صنعت شکننده توریسم و دیگر صنایع آنلاین وابسته به آن را به‌طور جدی تهدید می‌کند. میزان لغو رزرو هتل در ماه جاری در مقایسه با ماه نوامبر ۳۵ درصد افزایش یافته و استفاده از سایت‌های برنامه‌ریزی آنلاین سفر نیز ۱ درصد طی همین مدت کمتر شده است. همچنین بسیاری از افرادی که هنوز قصد سفر دارند نیز سفرهای خارجی خود را لغو کرده و ترجیح داده‌اند به مقصدی داخلی بروند. شیوع سویه اومیکرون باعث شده دوباره انجام تست کرونا و برخی محدودیت‌های مرزی از سر گرفته شود و همین مساله علاقه به سفر و به خصوص سفرهای بین‌المللی را کاهش داده است.

روسیه توییتر، متا و تیک‌تاک را جریمه کرد

طبق اعلام دادگاهی در روسیه توییتر، متا پلتفرمز (مالک ‌فیس‌بوک) و ‌تیک‌تاک به دلیل عدم حذف محتوای غیرقانونی در این کشور جریمه شده‌اند. به گزارش مهر به نقل از رویترز، دادگاه منطقه تاگانسکی مسکو اعلام کرد شرکت متا پلتفرمز در سه پرونده جداگانه به دلیل عدم حذف محتوای غیرقانونی ۱۲ میلیون روبل (۱۷۶۹۲۶ هزار دلار) جریمه کرده است. توییتر به دلیل دو پرونده نقض قانون ۱۰ میلیون روبل و ‌تیک‌تاک نیز ۴ میلیون روبل جریمه شده‌اند. این در حالی است که متا و گوگل نیز با شکایتی درباره نقض مکرر قوانین روسیه روبرو هستند که دادگاه آن در اواخر ماه جاری میلادی برگزار می‌شود و ممکن است با جریمه‌ای کلان و معادل چند درصد از درآمد سالانه شان در روسیه روبرو شوند. روسیه از ماه مارس و در اقدامی تنبیهی به دلیل انتشار پست‌های حاوی هرزنگاری کودکان، اطلاعات درباره مصرف مواد مخدر یا دعوت افراد زیر سن قانونی به خودکشی، سرعت توییتر را کاهش داده است. از سوی دیگر روسیه به ۱۳ شرکت خارجی که بیشتر آنها امریکایی هستند، مهلت داده تا یکم ژانویه دفتری در این کشور تاسیس کنند و در غیر این صورت با محدودیت یا مسدودیت روبرو می‌شوند. 


 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران