شماره امروز: ۵۴۷

| | |

ناظر ضدانحصار لهستان (UOKiK) تصمیم دارد درباره احتمال نقض قوانین آنتی‌تراست توسط سیاست‌های جدید اپل درباره حریم خصوصی و پردازش داده دستگاه‌های اپل تحقیقاتی انجام دهد.

لهستان درباره سیاست حریم خصوصی اپل تحقیق می‌کند

ناظر ضدانحصار لهستان (UOKiK) تصمیم دارد درباره احتمال نقض قوانین آنتی‌تراست توسط سیاست‌های جدید اپل درباره حریم خصوصی و پردازش داده دستگاه‌های اپل تحقیقاتی انجام دهد. به گزارش مهر به نقل از رویترز، آپدیت سیستم عامل اپل در ماه آوریل شامل قابلیت‌های جدید حفظ حریم خصوصی بود و تبلیغات دیجیتال به وسیله ردیابی کاربران آیفون را محدود می‌کرد. رگولاتور ضدانحصار لهستان معتقد است قوانین جدید اپل توانایی اپ‌های طرف ثالث برای دسترسی به داده‌های خصوصی کاربران و ارسال تبلیغات هدفمند و شخصی‌سازی‌شده را کاهش داده است. توماس کروستنی رییس UOKiK در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما می‌خواهیم درباره این موضوع تحقیق کنیم که آیا اقدامات اپل با هدف حذف رقبا از بازار سرویس‌های تبلیغات شخصی‌سازی شده و فروش بهتر سرویس‌های خود انجام شده است یا خیر. ما می‌خواهیم بررسی کنیم این مورد سوءاستفاده از قدرت بازاری به حساب می‌آید یا خیر. مارگارت وستاگر کمیسر اتحادیه اروپا در امور رقابت نیز قبلاً درباره سوءاستفاده از نگرانی‌های امنیتی و حریم خصوصی برای محدود کردن رقابت در اپ استور اپل، به این شرکت هشدار داده بود.

توییتر چینی جریمه شد

 رگولاتور اینترنت چین به‌دلیل انتشار اطلاعات غیرقانونی مکرر جریمه‌ای ۳ میلیون یوانی (۴۷۰ هزار دلاری) برای شبکه اجتماعی چینی ویبو تعیین کرده است. به گزارش مهر به نقل از رویترز، اداره فضای مجازی چین (CAC) اعلام کرد ویبو قانون امنیت سایبری این کشور درباره حفاظت از کودکان و همچنین قوانین دیگر را نقض کرده اما جزییات بیشتری در این باره فاش نکرد. همچنین رگولاتور فضای سایبری منطقه‌ای پکن در ماه نوامبر ۲۰۲۱ میلادی نیز ۴۴ جریمه برای ویبو وضع کرده که به ۱۴.۳ میلیون یوان بالغ می‌شود. اکنون به ویبو که سرویسی مشابه توییتر است، دستور داده شده تا به سرعت اصلاحاتی انجام دهد و با افراد مربوط به نقض قوانین برخورد جدی انجام دهد. شبکه اجتماعی مذکور در بیانیه‌ای اعلام کرد خالصانه انتقادات رگولاتور را می‌پذیرد و برای پاسخگویی نسبت به مجازات تعیین شده یک گروه تشکیل داده است. جریمه تعیین‌شده برای ویبو جدیدترین مجازاتی است که رگولاتور چینی بر شرکت‌های فناوری این کشور وضع کرده و در حالی اعمال می‌شود که قوانین نظارتی سختگیرانه‌تری وضع شده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران