شماره امروز: ۵۴۷

| | |

خرید جنجالی ۱۶ میلیارد دلاری شرکت مایکروسافت بدون قید و شرط توسط نهادهای ضدانحصار اتحادیه اروپا تصویب خواهد شد. به گزارش مهر به نقل از رویترز،

تایید خرید ۱۶ میلیاردی مایکروسافت توسط اتحادیه اروپا

خرید جنجالی ۱۶ میلیارد دلاری شرکت مایکروسافت بدون قید و شرط توسط نهادهای ضدانحصار اتحادیه اروپا تصویب خواهد شد. به گزارش مهر به نقل از رویترز، مایکروسافت توانست موافقت اتحادیه اروپا را برای خرید شرکت Nuance Communications جلب کند که انواع ابزار و محصولات مرتبط با فناوری هوش مصنوعی و نسخه‌برداری را عرضه می‌کند. این دومین خرید بزرگ مایکروسافت بعد از خرید لینکدین در سال ۲۰۱۶ است. مایکروسافت برای خرید لینکدین ۲۶.۲ میلیارد دلار هزینه کرده بود. شرکت‌های رقیب مایکروسافت هشدار داده بودند که خرید تازه این شرکت رقبای نوپا و استارت اپ‌ها را از میدان به در می‌کند و از نظر اقتصادی به ضرر آنهاست. مایکروسافت قصد دارد با این خرید حضور قدرتمندانه‌تری در بازار خدمات کلود مرتبط با سرویس‌های مراقبت درمانی داشته باشد. زیرا خدمات شرکت جدید تبدیل نسخه‌های خطی به دیجیتال را تسهیل خواهد کرد. پیش از این رگولاتوری‌های استرالیا و امریکا هم خرید جدید مایکروسافت را تأیید کرده بودند. خدمات Nuance در ۷۷ درصد از بیمارستان‌های امریکا در دسترس است و اپل دستیار سخنگوی هوشمند خود موسوم به سیری را با همکاری این شرکت راه‌اندازی کرده است.

امکان افشای داده‌های حساس شبکه‌های اجتماعی

طبق گزارشی جدید ۳ سناتور امریکایی لایحه‎ای به مجلس امریکا ارایه کرده‌اند که به محققان اجازه می‌دهد به داده‌های شبکه‌های اجتماعی دسترسی یابند. به گزارش مهر به نقل از انگجت، لایحه مذکور پیشنهاد کرده بنیاد ملی علوم امریکا به عنوان واسطه‌ای میان اطلاعات حساس پلتفرم‌ها و درخواست‌های بررسی از سوی طرف‌های دیگر عمل کند. به گفته دستیاران سنا که به شرط ناشناس ماندن با وال استریت ژورنال صحبت کرده بودند، این لایحه پاسخی مستقیم به افشاگری‌های اخیر درباره تأثیرات منفی مرتبط با اینستاگرام است. طبق اسنادی که در ماه سپتامبر در اختیار این نشریه گذاشته شد، مطالعات داخلی فیس بوک نشان می‌داد استفاده از اینستاگرام برای برخی از کاربران به ویژه دختران نوجوان مخرب است و به سلامت روان آنها آسیب می‌رساند. پیش از ارایه این لایحه، آدام موسری مدیر اینستاگرام در برابر یکی از زیرمجموعه‌های کنگره حاضر شد تا درباره موضوعات گفته شده، شهادت دهد. تعداد زیادی از نمایندگان از تجربیات خود درباره ایجاد حساب‌های کاربری جعلی با مشخصات نوجوان و محتوای مخربی صحبت کردند که پلتفرم نوجوانان را به سمت آنها راهنمایی می‌کرد. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران