شماره امروز: ۵۴۷

| | |

سه کمیسیون سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران در مخالفت با اجباری شدن اینماد بیانیه‌ای صادر کردند

نصر تهران: اجباری شدن اینماد مخالف مصوبات مجلس است

سه کمیسیون سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران در مخالفت با اجباری شدن اینماد بیانیه‌ای صادر کردند و این مساله را مخالف مصوبات مجلس عنوان کردند. به گزارش سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، در بیانیه سه کمیسیون فین‌تک، پرداخت‌یاری و تجارت الکترونیکی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران آمده است: «آینده‌ ایران در گرو رشد پرسرعت زیست بوم نوآوری کشور است. اولویت امروز ما، باید تسهیل مضاعف فضای کسب‌وکار، ایجاد امید و حفظ نخبگان و کارآفرینان باشد. در شرایطی که جنگ اقتصادی از هر سو کشورمان را فرا گرفته است، وظیفه‌ ما تلاش تمام‌عیار برای توسعه‌ فضای باز اقتصادی و ترسیم آینده‌ای روشن برای ایران در منطقه است. در این میان هرگونه اقدام غیرکارشناسی که مانعی در شروع یا تداوم فعالیت‌ کسب‌وکارهای تحول‌آفرین باشد از دست دادن فرصت‌ها به رقبای منطقه‌ای و در نهایت تضعیف ایران در عرصه جهانی است.» در ادامه‌ این بیانیه آمده است: «تبدیل شدن اینماد از یک نشان اختیاری به نهاد تنظیم‌گر تمامی کسب‌وکارهای فضای مجازی، با روش جلوگیری از شروع فعالیت حوزه‌های تحول‌آفرین که هنوز تنظیم‌گری نشده‌اند اقدامی است که به صورت کامل برخلاف رویکرد رسمی اصناف کشور و مجلس شورای اسلامی به‌ عنوان بالاترین نهاد تقنینی است. اساساً ایجاد یک رگولاتور بخشی با چند بند از یک مصوبه‌ هیات وزیران که شامل کلیه‌ کسب‌وکارهای اینترنتی اعم از خرد و کلان، کالایی یا خدماتی باشد با این گستردگی اختیارات، نیازمند مصوبه‌ مجلس شورای اسلامی است.» همچنین در بیانیه مزبور تاکید شده است: «باید توجه داشت که تجمیع اختیاراتی با این ابعاد همچون احراز صلاحیت کسب‌وکار، امکان ممانعت از شروع فعالیت اقتصادی، امکان نظارت و حتی تعلیق مجوز صادرشده برخلاف فرمایشات مکرر مقام معظم رهبری بوده و به صورت جدی منجر به از بین رفتن امید در جوانان مستعد و متعهد کشور و کارآفرینان شده و با تشدید مهاجرت ایشان آینده کشور را به خطر خواهد انداخت.» سپس با اشاره به موضوع مهاجرت کارآفرینان نوشته شده است: «امروز بزرگ‌ترین تهدید کشور، خروج کارآفرینان و عدم توسعه‌ اقتصادی و فناورانه‌ ایران است. راهکار کنترل ریسک‌ در محیط کسب‌وکار، انسداد در شروع فعالیت یا جلوگیری از افزایش تعداد کسب‌و‌کارها نیست، بلکه تنظیم‌گری به‌موقع توسط نهادهای متصدی با رویکرد توسعه است و در شرایط تحریمی، به هیچ‌وجه نباید دچار تحریم‌های داخلی شد.» در انتهای این بیانیه، کمیسیون‌های رسته‌ خدمات فناوری اطلاعات سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران اعلام کرده‌اند: «ایجاد یک سامانه‌ مجوزبنیان فراگیر جدید و تغییر ماهیت اینماد از یک نشان اعتباربخش اختیاری به رگولاتور کسب‌وکارهای فضای مجازی تبعات جدی در فرایند توسعه‌ نوآوری و گسترش کسب‌و‌کارهای خرد و نوآورانه داشته است. سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران بر بازگشت نماد اعتماد الکترونیک به وظیفه‌ اصلی خود یعنی احراز هویت و ثبت نظر کاربران به صورت اختیاری توصیه‌ اکید می‌کند.»

تعقیب قضایی آمازون در نیویورک به علت بی‌توجهی به حقوق کارگران

دادستان کل ایالت نیویورک از یک قاضی ایالتی خواسته تا بر عملکرد آمازون در زمینه حفظ امنیت کارگران در شرایط شیوع ویروس کرونا نظارت دقیق‌تری داشته باشد. به گزارش مهر به نقل از رویترز، دادستان کل نیویورک آمازون را به اهمال در زمینه حفظ امنیت و سلامت کارگران خود متهم کرده و افزوده اقداماتی که در گذشته برای مقابله با ویروس کرونا در آمازون انجام شده بودند نیز ناکافی بودند. لتیتیا جیمز، دادستان کل نیویورک، همچنین خواستار صدور حکم دادگاه برای استخدام مجدد کریستین اسمالز است. آمازون این فرد را به اتهام نقض قرنطینه و رهبری اعتراضات مارس ۲۰۲۰ نسبت به شرایط نامناسب کاری اخراج کرد. جیمز دموکرات که قصد دارد برای فرمانداری نیویورک نامزد شود، در ماه فوریه از آمازون در دادگاه ایالتی نیویورک در منهتن به دلیل پروتکل‌های ایمنی نامناسب آن برای هزاران کارگر در تأسیسات استیتن آیلند و یک مرکز توزیع در محله کوئینز شهر نیویورک طرح شکایت کرد. وی قبلاً گفته بود که آمازون بیشتر به کسب سود و افزایش درآمد اهمیت می‌دهد تا حفظ ایمنی برای نیروهای کارش.

تراشه قدرتمند کوالکوم برای تقویت دوربین و توان بازی گوشی‌ها

شرکت کوالکوم از عرضه یک تراشه جدید برای استفاده در گوشی‌های هوشمند اندرویدی خبر داده است که دوربین و قابلیت اجرای بازی را در تلفن‌های همراه تقویت می‌کند. به گزارش مهر به نقل از رویترز، کوالکوم که بزرگ‌ترین عرضه کننده تراشه‌های مورد استفاده در گوشی‌های اندرویدی است، با رقبایی برجسته تایوانی و کره‌ای رقابت می‌کند و قصد دارد برای غلبه بر آنها توان پردازش تولیدات خود را افزایش دهد. تراشه جدید کوالکوم از هسته‌های پردازشگر مشابه با رقبایی همچون مدیاتک برخوردار است. اما توان آن برای تهیه عکس‌های باکیفیت و پردازش گرافیکی بهتر بازی‌های ویدئویی افزایش یافته است. برخی شرکت‌های سازنده گوشی برای خرید و استفاده از این تراشه با کوالکوم وارد مذاکره شده‌اند و انتظار می‌رود تا قبل از پایان سال جاری میلادی با یکدیگر به توافق برسند. در مورد ویژگی‌های فنی این تراشه هنوز اطلاعات بیشتری منتشر نشده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران