شماره امروز: ۵۴۷

| | |

سعید محمد، مشاور رییس‌جمهور و دبیرشورای عالی مناطق آزاد، گفته است راه‌اندازی ارز دیجیتال ملی بزودی و با محوریت جزیره کیش،

ارز دیجیتال ملی با محوریت جزیره کیش راه‌اندازی می‌شود

سعید محمد، مشاور رییس‌جمهور و دبیرشورای عالی مناطق آزاد، گفته است راه‌اندازی ارز دیجیتال ملی بزودی و با محوریت جزیره کیش، اجرایی می‌شود. به گفته سعید محمد، قرار است جزیره کیش به مرکزی برای ارایه خدمات مرتبط با این حوزه، نظیر صرافی‌ها و کیف پول‌های ارز دیجیتال، تبدیل شود. به گزارش ایرنا، سعید محمد در نشست شورای معاونان سازمان منطقه آزاد کیش، گفت: به دنبال آن هستیم که جزیره کیش را با توجه به تجارت و قابلیت‌های موجود آن در این زمینه، به عنوان پایلوت کشور معرفی کنیم و هم‌اکنون مجوز ایجاد بانک آفشور و بورس بین‌الملل اخذ شده و تولید رمزارز ملی نیز با محوریت این جزیره بزودی به اجرا در می‌آید. مشاور رییس‌جمهوری افزود: تبدیل کیش به عنوان پایلوت شهر هوشمند کشور، تحقق خدمات پولی‌بانکی بین‌المللی، تبدیل این جزیره به عنوان الگوی فرهنگی ایران، توسعه توریسم گردشگری، علمی و تفریحی، شفافیت و ارتباط‌گیری بیشتر با مردم مهم‌ترین ماموریت‌های سازمان منطقه آزاد کیش در دولت سیزدهم است. دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی گفته است: هم‌اکنون باید در راستای تحقق نسل سوم گام‌برداریم که تحقق آن برآورده‌شدن اهداف نسل‌های بعدی را به همراه خواهد داشت که با ایجاد بانک آفشور، بورس بین‌الملل و رمزارز ملی و خدمات بیمه قابل انجام است.

خبری جدید برای استخراج‌کنندگان غیرمجاز رمزارز

سخنگوی صنعت برق ضمن هشدار به استخراج کنندگان غیرمجاز رمزارز، گفت: درصورتی که دستگاه‌های این افراد شناسایی و کشف شود، علاوه بر مجازات قبلی بر اساس مقرراتی که اخیرا به وزارت نیرو ابلاغ شده است، انشعاب این افراد قطع خواهد شد. مصطفی رجبی مشهدی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به آخرین اکتشافات در این حوزه، اظهار کرد: ٥٨٠٠ مرکز غیرمجاز با حدود ۲۲۲ هزار دستگاه ماینر شناسایی شده که مصرفشان حدود ٥٠٠ تا ٦٤٠ مگاوات یعنی معادل یک نیروگاه ١٠٠٠ مگاواتی است. وی با بیان اینکه رمزارزها از حدود یک و دو سال پیش مصرف خود را افزایش دادند، اظهار کرد: رمزارزهای غیرمجاز به نوعی به شبکه برق و حقوق دیگران دستبرد می‌زنند و سودهای کلانی را می‌برند، رمزارزهای مجاز اما از تعرفه بدون یارانه استفاده می‌کنند و قیمت برق برای آنها در بالاترین سطح قرار دارد و مشکلی وجود ندارد. سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه به صورت روزانه پایش صورت می‌گیرد و تعداد آمارهای کشف رمزارز به روز می‌شود، گفت: تاکنون به کمک مردم و روش‌هایی که برای این منظور در نظر گرفته شده، کشفیات صورت گرفته است و برنامه‌هایی را نیز برای مقابله بیشتر با آنها در نظر گرفته‌ایم. رجبی مشهدی اظهار کرد: از سه روش برای شناسایی مراکز و استفاده‌کنندگان غیرمجاز برای استخراج رمز ارز استفاده می‌شود، به‌طوری که مقایسه مصرف انرژی، بازرسی‌های همکاران و اطلاع‌رسانی و مشارکت مردم، روش‌هایی است که در حال حاضر برای شناسایی این مراکز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران