شماره امروز: ۵۴۷

| | |

عضو هیات‌مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت بر لزوم استفاده از تجهیزات و سامانه‌های بومی در زیرساخت ارتباطی تاکید کرد و عدم اشتراک‌گذاری داده‌ها را از موانع تحقق دولت الکترونیک در کشور دانست.

عضو هیات‌مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت بر لزوم استفاده از تجهیزات و سامانه‌های بومی در زیرساخت ارتباطی تاکید کرد و عدم اشتراک‌گذاری داده‌ها را از موانع تحقق دولت الکترونیک در کشور دانست. به گزارش مهر به نقل از شرکت ارتباطات زیرساخت، امیر محمدزاده لاجوردی بر بهره‌گیری از فناوری اطلاعات در مدیریت و راهبری مراکز ارتباطی و لزوم استفاده از تجهیزات و سامانه‌های بومی در شبکه ارتباطات زیرساخت تاکید کرد و خواستار تقویت مدیریت‌های ارتباطات زیرساخت استان‌ها و بهره‌گیری از ظرفیت هر استان در پیشبرد اهداف شرکت ارتباطات زیرساخت شد. عضو هیات‌مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت عدم اشتراک‌گذاری داده‌ها توسط برخی از دستگاه‌ها را یکی از معضلات و موانع اصلی برای تحقق دولت الکترونیک، هوشمندسازی، مبارزه با فساد و شفاف‌سازی در کشور عنوان کرد. وی با اشاره به دیدار نخبگان با مقام معظم رهبری اظهار داشت: سخنان مقام معظم رهبری در مسائل نو و جدید مثل هوش مصنوعی بسیار جالب توجه بوده است و ایشان نظرات نو و جالب توجهی در این حوزه داشته اند؛ به نظر من یکی از موانع اساسی در هوشمند‌سازی و دولت الکترونیک بحث حکمرانی داده و خساست در اشتراک‌گذاری داده‌ها است و برخی از دستگاه‌ها و سازمان‌ها در این خصوص کاستی‌هایی دارند. محمدزاده لاجوردی در خصوص نظر رهبر انقلاب در خصوص پیوند صنعت و علم گفت: بحثی که حضرت آقا در این خصوص مطرح کردند این است که در برخی از کشورها دانشگاه‌ها توسط بخش خصوصی اداره می‌شود و حاکمیت و بخش دولتی صورت مساله‌ها را مطرح می‌کنند و نیازهای دانشگاه‌ها توسط بخش دولتی صورت می‌گیرد؛ این نگاه باید تغییر کند و صورت مساله‌ها و نیازها توسط خود دانشجویان انجام شود. وی اضافه کرد: حسب بیانات مقام معظم رهبری به غیر از معدود دانشگاه‌ها، بقیه در حوزه آموزش و پژوهش متوقف شده‌اند. از این رو با تجدید نظر اساسی در نگاه نسل یک و دو دانشگاه‌ها، باید پیوند عمیق علم و صنعت در جامعه ایجاد شود.

عضو هیات‌مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت افزود: ما دانشگاه‌هایی را در سطح کشور داریم که در حوزه شرکت‌های دانش بنیان پیشتاز بوده‌اند به‌طور مثال دانشگاه صنعتی شریف، که حدود ۵۰۰ شرکت دانش بنیان در اطراف این دانشگاه تأسیس شده است و طبق اطلاعی که دارم حدود نیمی از بودجه آن از طریق ارتباط با صنعتی که دارند تأمین می‌شود. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران