شماره امروز: ۵۴۷

| | |

وزارت کشور دولت استرالیا مجموعه اصولی را منتشر کرده که حاوی خط مشی‌هایی برای سازمان‌های مختلف برای حفاظت از فناوری‌های حیاتی در برابر حملات سایبری است.

برنامه استرالیا برای حفاظت از فناوری‌های حیاتی در برابر هک 

وزارت کشور دولت استرالیا مجموعه اصولی را منتشر کرده که حاوی خط مشی‌هایی برای سازمان‌های مختلف برای حفاظت از فناوری‌های حیاتی در برابر حملات سایبری است. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از زد‌دی‌نت، کارن اندروز وزیر کشور استرالیا با اعلام این خبر گفت: این اصول زنجیره تأمین فناوری بحرانی نام دارد و به سازمان‌ها و مشتریان اعتماد به نفس کافی برای تخصیص منابع بیشتر برای حفاظت از فناوری‌های حیاتی خواهد داد. از جمله این فناوری‌ها می‌توان به هوش مصنوعی، رایانش کوانتومی، بلاک چین و خودکارسازی فرآیندهای الگوریتمی اشاره کرد. به گفته وزیر کشور استرالیا تنظیم این اصول در شرایطی رخ می‌دهد که دامنه گسترده‌ای از بازیگران خرابکار سایبری فعال شده‌اند و انسان‌ها به فناوری‌هایی متکی شده‌اند که قادر به هک بوده و از طریق آنها باج‌گیری و خرابکاری می‌شود. وی افزوده است که طراحی این اصول با همکاری صنعت، سازمان‌های غیردولتی، دولتی و فعالان اجتماعی صورت گرفته است. اصول یادشده مواردی همچون شناسایی موارد نیازمند محافظت، ضرورت و چگونگی حفاظت، معرفی انواع خطرات امنیتی، افزودن ملاحظات امنیتی به تمامی فرآیندهای سازمانی و افزایش آگاهی و ارتقای امنیت زنجیره‌های تأمین را دربرمی‌گیرد.

سرمایه‌گذاری عربستان برای ساخت بزرگ‌ترین دیتاسنتر ابری

شرکت سعودی تلکام که بزرگ‌ترین شرکت مخابراتی در خاورمیانه است، ۱.۵ میلیارد ریال (۴۰۰ میلیون دلار) برای ساخت بزرگ‌ترین دیتاسنتر ابری در این منطقه سرمایه‌گذاری خواهد کرد. به گزارش ایسنا، سخنگوی این شرکت که به دنبال تبدیل شدن به مرکز دیجیتال‌سازی است، فاز سوم برنامه دیتاسنتر خود را با تاسیساتی آغاز می‌کند که بیش از ۱۸۰ هزار متر مربع فضا به آن اختصاص داده شده است. این شرکت مخابراتی مستقر در ریاض فاز نخست این پروژه را در سال ۲۰۱۹ تکمیل کرده و فاز دوم در مرحله نهایی ساخت است. طبق بیانیه سعودی تلکام، برنامه دیتاسنترهای شرکت سعودی تلکام شامل ۱۶ دیتاسنتر در شش شهر است. بر اساس گزارش بلومبرگ، هیثم الفرج، مدیر فناوری سعودی تلکام در بیانیه‌ای اظهار کرد: ما برنامه‌های بزرگی برای تبدیل دیتاسنترهای خود به عنوان دروازه‌ای برای زیرساخت منطقه خاورمیانه  و شمال آفریقا داریم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران