شماره امروز: ۵۴۷

| | |

همراه اول با جذب ۷۰۵ هزار و ۸۲۱ مشترک از دو اپراتور ‌ام.تی.ان-ایرانسل و رایتل، تنها اپراتوری است که از زمان راه‌اندازی طرح ترابردپذیری توانسته با ارایه خدمات بهتر، تراز مثبتی داشته باشد.

تراز مثبت همراه اول  در ترابردپذیری

همراه اول با جذب ۷۰۵ هزار و ۸۲۱ مشترک از دو اپراتور ‌ام.تی.ان-ایرانسل و رایتل، تنها اپراتوری است که از زمان راه‌اندازی طرح ترابردپذیری توانسته با ارایه خدمات بهتر، تراز مثبتی داشته باشد. جدیدترین آمارها نشان می‌دهد همراه اول با تراز مثبت ۸۳ هزار و ۳۰۴ مشترک، برترین اپراتور طرح ترابردپذیری است. همان‌طور که در جدول ارایه ‌شده قابل‌ مشاهده است، همراه اول با جذب ۷۰۵ هزار و ۸۲۱ مشترک، در مقابل خروج ۶۲۲ هزار و ۵۱۷ مشترک، توانسته به تراز مثبت ۸۳ هزار و ۳۰۴ مشترک دست یابد. این آمار در حالی است که دو اپراتور دیگر یعنی‌ام.تی.ان-ایرانسل و رایتل هر دو با توجه به سطح خدمات پایین‌تر نسبت به همراه اول، با خروج معنادار مشترکین یا به‌عبارت‌دیگر با تراز منفی مواجه شده‌اند. بررسی‌ها نشان می‌دهد رایتل با تراز منفی ۸۱ هزار و ۲۲۸ مشترک، بیشترین تعداد مشترکین را تا اواسط آبان ماه سال جاری از دست داده است. بر این اساس رایتل ۱۴۸ هزار و ۲۳۴ مشترک از دست داده و در مقابل صرفاً ۶۷ هزار و ۶ مشترک ورودی داشته است. رتبه منفی بعدی مربوط به‌ام.تی.ان-ایرانسل است که این اپراتور نیز با تراز منفی، بازنده طرح ترابردپذیری شماره‌های همراه بوده است؛ به‌طوری‌که تعداد مشترکین وارد شده به این اپراتور ۶۷۴ هزار و ۸۵۷ مورد بوده، درحالی که بیش از ۶۷۶ هزار و ۹۳۵ مشترک از این اپراتور مهاجرت کرده‌اند. اگر با مفهوم ترابردپذیری آشنا نیستید، لازم است بدانید «ترابردپذیری» شماره همراه یعنی مالک یک شماره تلفن بتواند بنا به میل خود از هر یک از اپراتورهای موبایل، خدمات بگیرد. گفتنی است «ترابردپذیری شماره همراه» نخستین‌بار پنج سال پیش در اختیار مشترکان قرار گرفت. این خدمت به مشترکان تلفن همراه امکان می‌دهد بی‌نیاز به تغییر شماره خود، بین خدمات‌دهندگان تلفن همراه (اپراتورهای موبایل) جابه‌جا شوند. به عنوان‌مثال فردی که قبل از این به خاطر پیش‌شماره ۰۹۱ لزوماً مشترک رایتل بود حالا می‌تواند با حفظ این شماره، به‌دلخواه خود از هر یک از دو اپراتور دیگر (همراه اول و ایرانسل) خدمات بگیرد و مشترک آنها شود. البته این فناوری چیز جدیدی نیست و بیش از ۱۵ سال پیش اولین‌بار در بریتانیا عملی شده و در حال حاضر در بسیاری از کشورها اجرا می‌شود. هدف اصلی این طرح بهبود کیفیت تجربه مشتریان است. در ایران نیز راه‌اندازی آزمایشی ترابردپذیری در دهه فجر ۱۳۹۴ صورت گرفت. بهره‌برداری تجاری آن نیز ابتدا ۲۷ اردیبهشت ۹۵ تعیین‌شده بود، ولی با تأخیرهایی که خورد نهایتاً در ۳۱ مرداد ۹۵، مصادف با هفته دولت آغاز شد.

شکست میلی‌متری دختران البرزی در هفته نخست لیگ برتر فوتبال بانوان کشور

هفته اول لیگ برتر فوتبال بانوان کشور برگزار شد و تیم نماینده البرز در یک بازی برابر با نتیجه یک بر صفر بازی را به تیم پر قدرت سپاهان اصفهان واگذار کرد. پرستو کرمی در انتهای این بازی اظهار داشت: ابتدا به تیم سپاهان تبریک می‌گویم اما به نظر بنده نتیجه مساوی عادلانه‌تر بود. خانم کرمی در ادامه صحبت‌هایشان بیان کرد: تیم سپاهان از تک‌ موقعیت خود به نحو احسن استفاده کرد و بازی را برد. ایشان ابراز امیدواری نمودند که تیمش در دیدارهای بعدی بازی بهتری ارایه دهد و این شکست را جبران کنند. شاگردان پرستو کرمی در هفته دوم لیگ برتر فوتبال بانوان کشور جمعه مورخ 28/۰۸/۱۴۰۰ مهمان تیم خاتون بم خواهند بود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران