شماره امروز: ۵۴۷

| | |

هکرها به سیستم ایمیل «اداره تحقیقات فدرال (FBI)» در امریکا نفوذ و ده‌ها هزار پیام هشدار درباره یک حمله احتمالی سایبری ارسال کردند.

هکرها سیستم ایمیل «اف‌بی‌آی» را هک کردند

هکرها به سیستم ایمیل «اداره تحقیقات فدرال (FBI)» در امریکا نفوذ و ده‌ها هزار پیام هشدار درباره یک حمله احتمالی سایبری ارسال کردند. به گزارش مهر به نقل از رویترز، به گفته مقامات این سازمان ایمیل‌های جعلی از آدرس قانونیFBI که به ic.fbi.gov@ منتهی است، ارسال شده است. هرچند سخت‌افزاری که مورد حمله قرار گرفته به محض کشف مشکل به سرعت آفلاین شد اما این وضعیت همچنان ادامه دارد. سازمان ردیابی تهدید «سام هاوس پروژکت» نیز در حساب توئیتر خود اعلام کرد هکرها ده‌ها هزار ایمیل هشدار حمله سایبری ارسال کرده‌اند. این سازمان یک نسخه از ایمیل‌های ارسالی را در توئیتر خود پست کرد که نشان داد در قسمت موضوع نوشته شده: «اضطراری: تهدید در سیستم.» اف‌بی‌آی زیرمجموعه وزارت دادگستری امریکا است.

مخالفت دولت امریکا با تولید تراشه اینتل در چین

تلاش‌های اینتل برای سرعت بخشیدن به تولید تراشه در چین با مخالفت دولت بایدن روبرو شده است. به گزارش مهر به نقل از ورج، به گفته منابع آگاه، این شرکت پیشنهاد کرده بود ویفرهای سیلیکونی را در یک کارخانه خود واقع در چنگدو (در چین) بسازد. امکان آغاز این عملیات از پایان ۲۰۲۲ وجود داشت. اما مقامات کاخ سفید به دلیل مشکلات امنیتی احتمالی به‌شدت با این طرح اینتل مخالفت کردند. از آنجا که اینتل باید برای افزایش تولید از دولت بودجه بگیرد، نظر آن در مسیر برنامه‌های شرکت تأثیرگذار است. به نوشته بلومبرگ اینتل اعلام کرد پس از مذاکره با مقامات دولتی هم‌اکنون هیچ برنامه‌ای برای تولید ویفرهای سیلیکونی در چین ندارد و در عوض مشغول بررسی راه‌حل‌های دیگر است. این شرکت امریکایی در بیانیه‌ای به بلومبرگ نوشته است: اینتل و دولت بایدن اهداف مشترکی برای برطرف کردن کمبود میکروتراشه‌ها در صنایع را دارند. ما چند روش را با دولت بررسی کردیم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران